معاون برنامه‌ریزی فرماندار سبزوار گفت: زیرساخت‌های توسعه اشتغال پایدار در روستاهای سبزوار ایجاد شده است.

حسن پارسی‌پور ظهر امروز در نشست طرح توسعه مدل روستایی با بیان اینکه امروز دولت توجه ویژه‌ای به مسئله توسعه روستاها بر مبنای اشتغالزایی و جلوگیری از افزایش مهاجرت دارد، اظهار داشت: تشکیل ستاد توسعه روستایی در شهرستان یکی از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند در این حوزه کارگشا باشد.

 

 

معاون برنامه‌ریزی فرماندار سبزوار با بیان اینکه در این ستاد کارها به صورت بین بخشی و با همکاری ادارات انجام می‌شود، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این ستاد شناسایی ظرفیت‌های موجود در روستاها است.

 

 

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌هایی که در روستاها می‌توان از آن در زمینه توسعه منطقه بهره گرفت، مسئله برندسازی محصولات کشاورزی است گفت: این کار سبب اشتغالزایی، توجه به یک محصول خاص در منطقه و ایجاد کارگاه‌های کوچک صنعتی در روستا می‌شود.

 

 

پارسی‌پور با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال در مناطق روستایی نیز اظهار کرد: با ایجاد ستاد هماهنگی توسعه روستایی در شهرستان و به تبع آن در بخش‌ها می‌توان این وام‌های اشتغال روستائیان را به صورت هدفمند و در راستای ایجاد اشتغال پایدار بین روستائیان توزیع کرد.

 

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت‌های مناسب برای توسعه اشتغال پایدار در روستاها ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌های اشتغال میزان مهاجرت از روستاها به شهر کنترل می‌شود.

 

 

معاون برنامه‌ریزی فرماندار سبزوار با بیان اینکه دولت تدبیر و امید یارانه خوبی را برای مشارکت تعاونی‌های روستایی و واحدهای تولیدی برای سرمایه‌گذاری در اشتغال روستایی پرداخت می‌کند گفت: سازمان‌های تعاون روستایی، شرکت تعاونی‌های دهیاران از نمونه‌هایی هستند که می‌توانند در این طرح‌ها وارد شوند.

 

منبع: فارس/