استاد حوزه و دانشگاه گفت: انسان اگر بخواهد اشرف مخلوقات بشود باید گوش به خدا،ملائکه و انبیا سپرده و جان خویش را در راه خدا فدا کند و تمام وجود خویش را برای خداوند خالص گرداند.

به گزارش بصیر سبزوار، شب گذشته(جمعه) یادواره شهدای فرمانده بسیجی سبزوار با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید یوسف ابراهیمیان نماینده سابق رهبری در کشور اتریش و اجرای حامد زمانی خواننده انقلابی کشور در این شهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید یوسف ابراهیمیان در این مراسم اظهار داشت: ما امشب در مجلس کسانی شرکت کرده ایم که آنها به عالیترین مقام معنوی و انسانی دست پیدا کرده اند.

 

وی با بیان اینکه شهادت از مقامات عالی معنوی است، افزود: انسان اگر بخواهد اشرف مخلوقات بشود باید گوش به خدا،ملائکه و انبیا سپرده و جان خویش را در راه خدا فدا کند و تمام وجود خویش را برای خداوند خالص گرداند.

 

امام جمعه سابق آمل با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم به قله شهادت برسیم باید تمام تعلقات خاطی و دنیایی را رها کنیم، تصریح کرد: شهادت کمال و سعادتی است که عقل نظام افرینش یعنی امیرالمونین(ع) برای رسیدن به این قله اشک میریخت.

 

ابراهیمیان با اشاره به اینکه باید در مقابل پرودگار ادب داشته باشیم، بیان داشت: ادب کردن در برابر خداوند متعال رمز رشد و شکوفایی در سیره آفرینش است.

 

اجرای تواشیح، مداحی سرایی، میان پرده و…از جمله برنامه های این مراسم بوده است.

 

انتهای پیام/