امام جمعه سبزوار: ملت ما ملتی است که هیچ گاه از تحریم نمی ترسد و این گونه دشمنی ها را برای خودش یک پیروزی می داند.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین ابراهیمی در خطبه های بیش از نماز جمعه این هفته سبزوار با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اظهار داشت: باید قدردان زحمات این بزگواران باشیم.

 

وی با بیان اینکه پاسداران، ارتشی ها، نیروهای انتظامی و… جان خود را برای انقلاب اسلامی فدا می کنند، افزود: اگر این عزیزان در کشور نبودند مشخص نبود که نماز جمعه و دیگر فعالیت هایی که برخواسته از بطن انقلاب است، ماندگار میشده است.

 

امام جمعه سبزوار با اشاره به اینکه در پاسداشت مقام شهدا نباید به یادواره برگزار کردن اکتفا کنیم، ادامه داد: درست است که برگزاری یادواره برای این است که فداکاری های آنها را فراموش نکنیم، ولی نکته مهمتر عمل به سیره و راه آن عزیزان است.

 

ابراهیمی در ادامه با اشاره به وجود برخی نابسامانی های فرهنگی در سطح جامعه، بیان داشت: نابسامانی فرهنگی باعث می شود که مردم در این موقعیت حساس آگاهی خویش را از دست بدهند و اگر نسل جوان ما به هوش باشد می تواند در مقابل دشمن اقدامات موثری انجام دهد.

 

وی با بیان اینکه دشمنان با تحریم های پی در پی سعی در به زانو در آوردن مردم ما هستند، عنوان کرد: ملت ما ملتی است که هیچ گاه از تحریم نمی ترسد و این گونه دشمنی ها را برای خودش یک پیروزی می داند.

 

خطیب جمعه سبزوار ادامه داد: به امید خدا به زودی زود شکست جبران ناپذیری نصیب دشمن انقلاب اسلامی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه باید نماز جمعه را باشکوه برگزار کنیم، تصریح کرد: اگر ما میخواهیم دشمن عصبی شود باید در عمل این را نشان دهیم که برگزاری و حفظ سنگر نماز جمعه از جمله این فعالیت ها می باشد.

 

ابراهیمی با اشاره به مظلوم واقع شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: این را باید پاسداران و تمام کسانی که سرمایه ی بیشتری برای انقلاب اسلامی از خود گذاشته اند زنده کرده و از آن نگه داری کنند.

 

امام جمعه سبزوار  با بیان اینکه در جامعه امروزی لغزش ها زیاد است، خاطر نشان کرد: تقوا داروی بسیار موثری است که میتوان با آن، خود را از هر گونه گناه و الودگی مصون نگه داشت.

 

انتهای پیام/