مرکز کنترل ومدیریت ترافیک سبزوار با اعتباری بالغ بر 900میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش بصیر سبزوار،رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر در مراسم افتتاح مرکز کنترل و مدیریت ترافیک گفت: در حال حاضر این مرکز با ۸ دوربین که ۴ دوربین آن فعال و ۴دوربین نیز تا دوهفته آینده به بهره برداری خواهد رسید به کنترل ترافیک شهر می پردازد.

 

جلال تعصبی در ادامه اظهار داشت: باید توجه داشت تا در این مرکز از افراد امین و مورد اطمینان با سطح دسترسی مشخص استفاده شود و برای استفاده از این مرکز مدیریت واحدی تعریف گردد.

 

همچنین در ادامه سرگرد علی آبادی مسئول ترافیک پلیس راهورسبزواربا اشاره به تعداد خودورها و موتور سیکلت های در حال تردد در سبزوار بیان داشت: وجود این مرکز به شدت احساس می شد.

 

وی تقاطع کاشفی و اسدآبادی،بلوار کشاورز و رازی،ابتدای خیابان سربداران، خیابان عطاملک،تقاطع کاشفی و مدرس،تقاطع کاشفی و خوشبین و همچنین بلوار توحید شهر را از جمله مناطقی عنوان کرد که تحت پوشش دوربین های کنترل ترافیک قرار گرفته اند.

 

علی آبادی تصریح کرد: با تعاملی که با شهرداری انجام شده است به زودی تعداد دوربین های نصب شده به ۴۰ دوربین افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی چک کردن چراغ های فرماندهی،کنترل بار ترافیکی چک کردن وسائل نقلیه عمومی ،اصلاح هندسی معابر و میدان ها با کنترل نقاط ترافیکی و همچنین رسیدگی به برخی از جرائم سیار مانند کیف قاپی را از جمله کار بردهای این مرکز عنوان کرد.

 

علی آبادی خاطر نشان کرد کنترل اتوبوس هایی که در مبادی شهر اقدام به حمل مسافر بدون بلیط می کنند نیز از طریق این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

 

انتهای پیام/