از تندیس پدر نثر فارسی و پدر نظم فارسی در باغ ایرانی رونمایی شد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،صبح امروز طی مراسمی در باغ ایرانی تندیس های ابوالفضل بیهقی و ابولقاسم فردوسی رونمایی ودر معرض دید شهروندان قرار گرفت.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در این مراسم با بیان اینکه تندیس ابولفضل بیهقی برای اولین بار در کشورنصب شده است اظهار داشت: طبق مستندات علمی تصویری که از ابوالفضل بیهقی در دست است ۹۵درصد به واقعیت نزدیک است.

 

مهدی مقصودی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت مسئولین بنای یادمان بیهقی که سال ها است به صورت نیمه کاره مانده است بتواند به مجموعه ای کامل تبدیل شود.

 

دکتر مهیار علوی مقدم نیز در این مراسم با بیان رونمایی ازالمان دو پدر ادبی ایران این روز را بسیار دلنشین کرده است تاکید کرد: ثبت اول آبان ماه در تقویم ملی باید به صورت جدی پیگیری شود.

 

وی خاطر نشان کرد: سبزوار با پیشینه درخشان تاریخی در زمینه ادبیات دلیلی وجود ندارد که جایگاهی در تقویم ملی کشور نداشته باشد.

 

گفتنی است تندیس های نصب شده از جنس فایبر گلاس بوده و با ارتفاع سازه ۷متر و ارتفاع ۱۳ متر از سطح زمین با هنرمندی استاد عارفی مجسمه ساز سبزواری ساخته شده اند.

 

همچنین به درخواست فروغ صهبا از بیهقی پژوهان کشور که در این مراسم حضور داشت به صورت نمادین زنجیره انسانی بین این دوتندیس به وجودآمد تا درآینده ای نزدیک شاهد اتصال ادبی بین این دو اسطوره در کشور باشیم.

 

انتهای پیام/

 

940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (1) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (2) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (3) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (4) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (5) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (6) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (7) 940230-زنجیره انسانی از تندیس بیهقی تا تندیس فردوسی-باغ ایرانیان سبزوار (8)