شوراری اداری شهرستان سبزوار با حضور آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوارگفت: تعیین شعار همدلی و هم زبانی از سوی مقام معظم رهبری وظیفه ی سنگینی ایت بر دوش دولت مردان که باید ترجمان اجتماعی آن در سطح ملی فراهم کنند.

 

احمد برادران توجه رهبری در سالی که حساسیت های خاصی از لحاظ سیاسی و اقتصادی را دارا است برای دولت فتخاری است که برای دولتی ها به وجود آمده است.

 

وی با اشاره به توجه ویژه دولت به توسعه روستاها عنوان کرد: دولت تلاش خواهد کرد در راستای ارتقای سطح کیفی زندگی روستائیان و عشایر و کاهش نابرابری ها با زندگی شهرنشینان اقداماتی را انجام دهد.

 

برادران با بیان اینکه خدمات بسیاری از ابتدای انقلاب در حوزه های رفاهی به روستائیان ارائه شده است افزود: متاسفانه این گونه خدمات نتوانسته مانعی برای مهاجرت به شهر روستا نشینان شود.

 

فرماندار تاکید کرد: رویکرد دولت یازدهم از مداخله عمرانی به رویکردی مشارکتی و توسعه ای تغییر یافته است و زمینه مشارکت و سرمایه گذاری را فراهم خواهد کرد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در ابتدای جلسه شورای اداری با اشاره به نامه حضرت امیرالمومنین به یکی از فرمانروایان خود گفت: این نامه در هر عصر و چه در زمان حکومت امام معصوم و چه در زمان ولی فقیه عادل باید نصب العین مدیران باشد.

 

آیت الله عالمی اظهار داشت: آنچه از نامه ۲۷نهج البلاغه برمی آید اینست که مسئولیت در نظام اسلامی مانند طوقی است برگردن مسئول که اورا برکار برای مردم نهاده است که باید از سنگینی این مسئولیت همیشه در برابر ملت متواضع و فروتن باشد.

 

وی تاکید کرد: مدیری که در حکومت اسلامی در حال تلاش است نباید نا امیدی در انجام امور محوله راه پیدا کند.

 

وی ترک تکبر را خصوصیت یک مدیر ولایی دانست و افزود: مسئولین در کسوت خادمین مردم هستند و خادم نباید در برابر مخدوم خود سرکشی کند.

 

شهردار سبزوار نیز در این جلسه با ارائه گزارشی در مورد برگزاری هفته سبزوار بیان داشت: این طرح با اندیشه شورا در سال گذشته مطرح شد و در اویل سال به تصویب رسید و خوشبختانه در در تقویم محلی سبزوار به ثبت رسیده است.

 

محمد علی طالبی تصریح کرد: هدف از برگزاری این هفته شفاف سازی پتانسیل های سبزوار و به رخ کشیدن آن در سطوح ملی و در آینده در سطوح بین المللی است.

 

وی ارتقاء نشاط اجتماعی و تبیین هویت فرهنگی را از جمله کاربردهای این هفته دانست و ادامه داد: سبزوار اولین شهری است که در شمال شرق کشور دست به برگزاری اینچنین طرحی زده است.

 

شهردار سبزوار با اشاره به شعار سال گفت: این حرکت  می تواند گامی در ایجاد هم دلی و هم زبانی بین مردم و مسئولین باشد.

 

انتهای پیام/