اگر چه اطلاع رسانی ضعیف متولیان کار به عموم مردم مشکلاتی را برای همشهریان به همراه داشته است ولی اقدامات خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته که جای بسی تقدیر دارد.

به گزارش بصیر سبزوار، چند روزی است عرضه نان در برخی نانوایی های سطح شهر با قمیتی گرانتر از معمول توزیع میشود که با پیگیری از مسئولین امر متوجه شدیم این نانوایی ها آزاد پز شده اند.

 

اگر چه اطلاع رسانی ضعیف متولیان کار به عموم مردم مشکلاتی را برای همشهریان به همراه داشته است ولی اقدامات خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته که جای بسی تقدیر دارد.

 

جعفر محمدیان نماینده فرماندار سبزوار در شورای آرد و نان شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: این امر یک اقدام تکلیفی بوده و از سال گذشته مجموعه مدیریت شهری پافشاری بسیاری برای اجرایی نشدن این کار انجام داده اند.

 

وی با بیان اینکه تا امروز قریب به ۲۰ درصد نانوایی های سطح شهر ازاد پز شده اند، افزود: ایجاد رقابت و بالا بردن کیفیت نان از نکات مهم در این طرح است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مققر است تا پایان سال جاری ۳۰ درصد دیگر از نانوایی های سطح شهر آزاد سوند، بیان داشت: نامه ای به فرمانداری شهرستان زده شده و در آن یارانه نانوایی های بالای شهر را لغو کرده اند.

 

مجید غایبی رییس اتحادیه نانوایان شهرستان سبزوار نیز در ارتباط با این مسئله گفت: تصمیم کارگروه بر آن بوده که از نان های غیر سفره ای برای آزاد کردن نانوایی ها شروع کنند که این امر به ۳۲ واحد رسید.

 

وی تصریح کرد: با توجه به فشاری که برای اجرای ۲۰ درصدی آزاد پز شدن نانوایی ها در سطح شهر از سوی دولت به شهرستان آورده شده است با تصمیم دوستان به این نتیجه رسیدیم که ارگان های دولتی که صاحب نانوایی می باشند و نانوایی بربری هایی که بعد از سال ۸۹ شروع به فعالیت کرده اند، ازاد پز شوند.

 

وی با بیان اینکه ما حق نرخ گذاری برای این نانوایی ها نداریم، خاطر نشان کرد: پیشنهاد ۵۰۰ تومان را به دوستان داده ایم که امیدواریم همه با رعایت این تعرفه وحدت را در سطح شهر حفظ کنند تا مردم عزیز دچار سردرگمی نشوند.

 

وی با دفاع از طرح آزاد پز شدن نانوایی های سطح شهر عنوان کرد: داشتن حق انتخاب در خرید آرد مورد نیاز، ایجاد رقابت در توزیع نان مطلوب و …. از جمله نکات مهم در برگزار شدن این طرح می باشد.

 

انتهای پیام/