فرماندار سبزوار از اشتغال یک هزار و 100 نفر در شهرک شماره یک صنعتی این شهرستان خبر داد.

احمد برادران  در گفت‌وگو با  فارس  با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های ما در شهرک صنعتی شماره ۲ سبزوار مسئله انتقال گاز است، اظهار داشت: با تلاش صورت گرفته شبکه داخلی گاز به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان اجرا شده است.

 

 

فرماندار سبزوار با بیان اینکه گازرسانی به شهرک‌ صنعتی شهرستان از تعهدات شرکت گاز استان است، تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و ارائه گزارش به وزیر نفت در زمینه اجرای خطوط در شهرک صنعتی شماره ۲ ؛ وزیر نیز دستوری را مبنی بر انتقال گاز به این شهرک صادر کرد.

 

 

وی با بیان اینکه ایستگاه تقلیل فشار مستقر در منطقه برای انتقال گاز به شهرک صنعتی شماره ۲ از خط ۴۸ اینچ منطقه قابل برداشت نیست، افزود: برای انتقال گاز به این مجموعه صنعتی نیاز به ایجاد یک ایستگاه تقلیل فشار در منطقه هستیم که با توجه به دستور وزیر و اختصاص اعتبارات ویژه امیدواریم تا این طرح در ابتدای سال آینده روند اجرایی خود را طی کند.

 

 

برادران ادامه داد: در حال حاضر برای تامین سوخت مورد نیاز شهرک صنعتی شماره ۲ خط انتقالی از شهرک شماره یک به این شهرک کشیده می‌شود تا بتوانیم گاز مورد نیاز واحدهای صنعتی آن را تامین کنیم.

 

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۵ واحد صنعتی در شهرک شماره ۲ سبزوار احداث شده‌ است یادآور شد: از این تعداد واحد صنعتی ۱۰ واحد امسال به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت اشتغال برای یک هزار و ۵۰۰ نفر را ایجاد می‌کنند.

 

 

فرماندار سبزوار با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین زیرساخت‌های لازم در شهرک های صنعتی ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی است گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم مجوز احداث یک باب ایستگاه آتش‌نشانی را در شهرک صنعتی بگیریم که در حال حاضر ساختمان این ایستگاه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با احداث آن ضریب امنیت این مجموعه افزایش پیدا می‌کند.

 

 

برادران با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرک صنعتی شماره ۲ سبزوار احداث تصفیه‌خانه فاضلاب است ادامه داد: در حال حاضر شبکه داخلی فاضلاب در هر دو شهرک اجرا شده که با پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم با اختصاص اعتبار لازم کار احداث این تصفیه‌خانه امسال آغاز شود.

 

 

وی افزود: برای اجرای این پروژه به اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان نیازمند هستیم که با توجه به ضرورت احداث امیدواریم اعتبار لازم اختصاص یابد.

 

 

فرماندار سبزوار با اشاره به شهرک شماره یک صنعتی سبزوار نیز گفت: در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ نفر در ۵۵ واحد صنعتی این شهرک در حال فعالیت هستند.