عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه امروز بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی کشور رشد و توسعه مؤسسات مالی و اعتباری در سطح جامعه است، گفت: این مؤسسات خارج از عرف دینی و احکام شرعی به وجود آمده‌اند.

رمضانعلی سبحانی‌فر  در همایش زکات در شهرستان جغتای با بیان اینکه متاسفانه در زمینه فرهنگسازی زکات آنطور که باید کار نشده است، اظهار داشت: پرداخت زکات اگر به صورت هدفمند در جامعه انجام شود و از آن درست استفاده کنیم می‌توانیم شاهد رونق اقتصادی در جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه زکات باید به عنوان یکی از مسائل مهم در برنامه اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: امروز به جرات می‌توان گفت که بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی کشور بدون کمک دولت قابل حل است.

این مسئول با بیان اینکه امروز بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی کشور رشد و توسعه موسسات مالی و اعتباری در سطح جامعه است، افزود: این موسسات خارج از عرف دینی و احکام شرعی بوجود آمده‌اند و به نوعی در حال ترویج ربا در جامعه هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه امروز توسعه و رشد موسسات مالی و اعتباری در جامعه به آفتی بزرگ به جان اقتصاد کشور تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز اقتصاد کشور به واسطه وجود این موسسات فلج شده و همه تلاش‌های دولت و مجلس خروج از این بحران با مدیریت این موسسات غیر شرعی است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات مجلس شورای اسلامی در زمینه رونق اقتصادی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دوسال اخیر توجهات زیادی به بخش‌های کشاورزی و صنعت شده که دولت با تسهیل‌سازی بسیاری از امور و قوانین به دنبال خارج کردن اقتصاد کشور از رکود و ایجاد کار آفرینی در جامعه است.

سبحانی‌فر در پایان با تأکید بر اینکه امروز باید به زکات به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار اقتصاد اسلامی نگاه شود، گفت: در این بخش باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد و در آمدهای حاصله نیز بر اساس شرع و اصول در راه‌هایی هزینه شود که در توسعه اشتغال، کار آفرینی و از بین بردن فقر در جامعه موثر باشد.

منبع: روابط عمومی دفتر سبحانی فر/