پسماندهای عفونی بیمارستان شهر فیض آباد در فاصله 700 متری شهر و در حاشیه باغ های پسته و انار به صورت کاملا غیر بهداشتی امحا می شود.

مدیریت زباله‌ها، به‌خصوص زباله‌های بیمارستانی، یکی از معضلات جوامع مدرن امروزی است، در سال‌های اخیر، خطر زباله‌های پزشکی با پیدایش مواد شیمیایی و داروهای جدید و بیماری‌های نوظهور، دوچندان شده است.

 

 

دفع پسماندهای بیمارستان شهر فیض آباد به یک معضل تبدیل شده به طوری که در فاصله ۷۰۰ متری شهر و در حاشیه باغ های پسته و انار و انگور به صورت کاملا غیر بهداشتی امحا می شود.

 

 

یکی از کشاورزانی که زباله های بیمارستان نزدیک باغش دفع می شود در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن ابراز ناراحتی و نگرانی شدید از دفع غیر بهداشتی زباله های بیمارستان اظهار کرد: باندهای خونی و عفونی توسط باد و طوفان و حیوانات ولگرد به باغ های ما آورده می شود.

 

 

وی افزود: با توجه به اینکه این زباله ها در فاصله ۵۰ متری از باغم قرار دارد، هنگامی که فرزندانم را به باغ می آورم دائما نگرانم که نکند به سمت این زباله ها رفته و با شیشه های شکسته و سوزن ها و سرنگ های عفونی بیمار شوند.

 

 

یکی دیگر از کشاورزان بیان کرد: بارها به ماموران دفع زباله ها تذکر داده و از آنها خواهش کرده ام که زباله ها را در جای دیگری بریزند اما آنها هیچ توجهی نکرده و همچنان به کار خود ادامه می دهند.

 

 

وی گفت: اگر فرزندانم بیمار شوند یا محصولات باغم آلوده شود چه کسی پاسخگوست.

 

منبع: سیمای مه ولات/

??????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????