معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: نقشی که روحانیت و رهبری حضرت امام(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و شروع نهضت جمهوری داشتند چه در مقطع قبل از پیروزی و بعد از آن نقش ممتاز و پیامبر گونه ای است.

احمد برادران در مراسم هماهنگی بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت:  حضرت امام در وصیت نامه  سیاسی الهی خود که به عنوان یکی از اسناد ماندگار مطرح است رمز پیروزی و بقای انقلاب را ،انگیزه الهی ، وحدت کلمه، انسجام ملت و حضور مردم در صحنه بیان کرده است.

 

 

وی به جایگاه  بی بدیل حضرت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایطی که در فکر ها نمی گنجید نظام جمهوری اسلامی با اتکاء به خداوند و توجه به حضور مردم و محوریت روحانیت با سرافرازی به پیروزی رسید.

 

 

برادران به وظیفه همگانی همه دستگاه ها در یادآوری و تداعی خاطرات قبل و بعد از پیروزی انقلاب به نسل سوم انقلاب اشاره کرد و گفت: همه ساله مراسمات مختلفی برای به تصویر کشیدن خاطرات انقلاب توسط مردم و دستگاه ها در حال انجام است این فرصت مهمی برای آشنایی نوجوانان و جوانان با شرایط گذشته است و مهمتر از آن حضور تاثیر گذار مردم در اجرای اینگونه مراسمات از امتیارات مهمی است می توان مفید واقع شود.

 

 

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سبزوار نیز در ادامه گفت: براساس دستور العمل ابلاغی کمیته استانی زیر کمیته های ستاد ارتحال امام خمینی(ره) در شهرستان های استان تشکیل شده که ۱۴ کمیته در سبزوار در این خصوص فعالیت دارند که مهمترین وظیه ان ها اعزام زائران است.

 

 

حسین میردشتی افزود: براساس توافقات انجام شده در استان حدود ۳۰ هزار نفر زائر سال گذشته به مرقد امام (ره) اعزام شد که ۱۸ هزار نفر سهم شهرهای استان خراسان  و ۱۲ هزار نفر نیز  سهم مشهد بود که از این رقم  ۱۵۰۰ نفر سال قبل از سبزوار توسط کمیته اعزام به مرقد بنیانگذار انقلاب راهی شدند.

 

 

وی به همزمانی مراسم ارتحال امام خمینی(ره) و جشن نیمه شعبان اشاره کرد و به جایگاه حفظ هر دو مناسبت تاکید کرد و گفت:  به لحاظ اهمیت، هر دو  مقوله باید مدیریت شود تا مراسمات در خور شانی در سطح شهرستان برگزار گردد.

 

 

اعزام ۱۳۰۰ زائر به مرقد حضرت امام خمینی(ره)

 

 

سرهنگ امین الله مظلوم فرمانده ناحیه سپاه سبزوار ادامه داد: اعزام زائران مرقد امام یکی از مهمترین برنامه های محوری ستاد ارتحال است در جنگ نرم فرهنگی اگر به لحاظ تسهیلات و تجهیزات سرمایه ای توان ما در مقابله با دشمن پایین است اما برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی در سطح کشور باعث می شود تا توطئه های دشمن برای ضربه زدن به پیکره انقلاب در طول سال خنثی شود .

 

 

وی به استمرار فعالیت های ستاد ارتحال در شهرستان تاکید کرد و افزود: امسال ۱۳۰۰  زائر با ۱۰۳ دستگاه اتوبوس به حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اعزام خواهد شد امیدواریم تمامی دستگاه ها با امکانات خود به برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم به نحو شایسته کمک کنند.

 

منبع: سبزوار نیوز/