نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی فناوری اطلاعات یک شورای موزای بوده و بیشتر تبدیل به حیاط خلوتی برای دولتی ها شده است.

حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار در ارتباط با طرح ادغام شورایعالی فناوری اطلاعات در شورایعالی فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورای عالی فناوری اطلاعات یک شورای کاملا موازی است که در سال ۸۲ ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ ماموریتی را در ارتباط با این موضوع از این شورا ندیده ایم، افزود: حضور بی سابقه دولتی ها در دفاع از بقای شورای عالی فناوری اطلاعات جای بسی سوال و تامل دارد.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مخالفت دولت با ادغام این دو شورا با یکدیگر نشان از نگاه غیر کارشناسانه آن ها به این مقوله است.

 

پژمانفر با اشاره به اینکه شورای عالی فناوری اطلاعات بیشتر حیاط خلوت دولت است، بیان داشت: فکر میکنم با انجام کارهایی از قبیل برگزاری جلسات دولت با مدیران کل خود در ارتباط با تفهیم این موضوع، شورای عالی فناور اطلاعات مکانی برای کار نبوده و اقایان به دنبال منافع خود هستند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ارتباط با سخنان رییس مجلس شورای اسلامی در باب عدم اظهار نظر رهبری در ارتباط با ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات و فضای مجازی با یکدیگر، تصریح کرد: قرار نیست که در ارتباط با هر کاری رهبر انقلاب مستقیما نظر خود را ابلاغ کنند.

 

وی ادامه داد: رهبری در سال ۹۰ با ایجاد شورای عالی فضای مجازی با ویژگی های بالاتر، غیر مستقیم نارضایتی خود را از عملکرد شورای عالی فناوری اطلاعات  اعلام کرده اند.

 

پژمانفر با بیان اینکه این کار نشان میدهد که نظر مقام معظم رهبری تامین نشده است، عنوان کرد: من در تعجبم که چرا دولتی ها بجای پاسخ به سوالات ما، علم مخالفت با ادغام  این دو شورا را برداشته اند.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی مسکوت ماندن این طرح در ماه های گذشته در مجلس، گفت: فشار دولت با شاتفاده از نمایندگانی که بجای اینکه دنبال کار مرذم باشند پیگیر کارهای دولت در مجلس هستند علت اصلی عقیم ماندن این طرح بوده است.

 

وی در انتها با اشاره به اینکه بنده وزیر ارتباطات را برای مناظره در مورد خدمات دولت الکترونیک دعوت کرده ام، افزود: امروز تمام تلاش دولت یک اینترنت بی کیفیت، پرهزینه و نا امن است.

 

گفتنی است نمایندگان مجلس در روز سه شنبه هفته جاری  بررسی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات را در شورای عالی فضای مجازی را در دستور کار مجلس قرار دادند.طرح این موضوع از سوی نمایندگان با مخالفت سخنگوی دولت روبه رو شده است.

 

شورایعالی فناوری اطلاعات که در دولت محمود احمدی نژاد منحل شده بود بار دیگر در دولت یازدهم، ایجاد شد. این شورا یک نهاد بالادستی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که ریاست آن را رئیس جمهور برعهده دارد و دبیر آن نیز نصرالله جهانگرد معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات است. در همین حال ریاست شورایعالی فضای مجازی را که به دستور رهبری ایجاد شده نیز رئیس جمهور عهده دار است.

 

 

نمایندگان موافق طرح ادغام این شورا با شورایعالی فضای مجازی معتقدند که در حال حاضر شورایعالی فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی دارای وظایف واختیارات یکسانی هستند که ریاست هر دو شورا را رئیس جمهور عهده‌دار است، وجود این دو شورا باعث سردرگمی در تصمیمات، موازی کاری و تداخل در بسیاری ازمسائل می‌شود و از انجایی که ترکیب شورای عالی فضای مجازی جامع‌تر است ضرورتی ندارد که شورای دیگری موازی این شورا در این بخش وجود داشته باشد.

 

انتهای پیام/