معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شهرستان جوین بیشترین آمار تعداد مبتلایان به بیماری سالک را به خود اختصاص داده که این میزان نسبت به سال گذشته 50% کاهش داشته است.

به گزارش بصیر سبزوار، سید جمال میر موسوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در سال های اخیر روند نزولی بیماری سالک را در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار داشته ایم.

 

وی با بیان اینکه این بیماری یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است، افزود: همین امر باعث می شود که نتوانیم پیش بینی دقیقی از روند این بیماری در نواحی تحت پوشش دانشگاه داشته باشیم.

 

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در رفع این بیماری، ادامه داد: امسال بنای کاری ما بر این است که با برنامه ریزی مناسب و هماهنگی بین بخشی بین دستگاه های مزتبط این روند نزولی را حفظ کنیم.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان داشت: در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شهرستان جوین بیشترین آمار تعداد مبتلایان به بیماری سالک را به خود اختصاص داده  که این میزان نسبت به سال گذشته ۵۰% کاهش داشته است.

 

میرموسوی با بیان اینکه شهرستان های جغتای، خوشاب و سبزوار نیز از کانون های این بیماری محسوب می گردند، عنوان کرد: در منطقه صالح اباد، کال عیدگاه و حاشیه های شهر سبزوار گزارشاتی در مورد افراد مبتلا به این بیماری را داشته ایم.

 

انتهای پیام/