کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری با افزایش بهای برخی از خدمات سازمان تاکسیرانی مخالفت کرد.

سی و ششمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری با حضور اعضائ کمیسیون و مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی برگزار شد.

 

درخواست هیات امنا مسجد افتخاری برای عدم صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری نخستین دستور جلسه این هفته کمیسیون بود. جلال تعصبی رئیس کمیسیون درباره این نامه با بیان اینکه شواهد نشان می دهد هیات امناء این مسجد برای تخریب و بازسازی این مکان با امام جمعه معزز و اداره میراث فرهنگی و گردشگری هماهنگی های لازم را انجام داده اند و قدمت مناره این مسجد نیز متعلق به دوره اول حکومت پهلوی است که اثر تاریخی محسوب نمی شود.

 

پس از اظهارات رئیس کمیسیون اعضاء تصمیم گرفتند که تصمیم گیری در این باره را به صحن رسمی شورا با حضور و توضیحات یکی از هیات امناءموکول کردند.

 

درخواست هیات امناء مسجد جامع برای نصب یک عدد پرتابل در جلو مسجد برای استفاده مناسبت های مذهبی و امور فرهنگی نیز از سوی رئیس جلسه قرائت شد که اعضاء با تاکید بر اینکه نصب پرتابل در جلو نمای مسجد قرار نگیرید و فقط برای امور مذهبی و فرهنگی استفاده شود موافقت کردند.

 
در ادامه جلسه کمیسیون در خواست سازمان پارک ها و فضای سبز برای تعیین تکلیف قرارداد بلیبوردهائی که با هزینه شخصی افراد حقیقی و حقوقی ساخته و نصب شده اند مطرح شد که پس از بحث و بررسی مقررشد قرارداد با قیمت کارشناسی و با در نظر گرفتن متراژ اشغالی معابر یکسال دیگر تمدید شود.. اعضاء کمیسیون در رابطه با تمدید قرار داد تابلوها تاکید کردند که طرف های قرارداد متعهد شوند که هیچگونه استفاده تبلیغاتی برای کاندیداهای ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نکنند.

 

تعصبی رئیس کمیسیون سپس لایحه پیشنهادی تعرفه نرخ خدمات سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری و کرایه تاکسی هارا قرائت کرد و گفت: از آنجائی که کرایه تاکسی ها مورد اعتراض شهروندان و دغدغه اعضاء شورا بوده بررسی کرایه های پیشنهادی را به جلسه دیگر موکول می کنیم و در این جلسه به تعرفه پیشنهادی نرخ خدمات سازمان رسیدگی می کنیم.

 

وی همچنین اظهار داشت: کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری تا زمانی که کرایه پیشنهادی واقعی نباشد موافقت نخواهد کرد و اگر قرار است که نرخ های غیر واقعی را تصویب کنیم خودمان را سبک کرده ایم چرا که از ماه ها قبل کرایه بیشتر از مردم دریافت می شود.

 

تعصبی در ادامه تاکید کرد: کمیسیون نهایت تلاش را به کار خواهد گرفت تا در تعیین کرایه تاکسی منافع مسافر و راننده به طور یکسان دیده شود.

 

محمد رضا قلعه نوی نیز درباره افزایش نرخ خدمات سازمان تاکسیرانی گفت: هنگام بررسی بودجه سال ۹۴ چند بار اعلام کردم که افزایش بودجه باعث فشار بر عموم مردم است اما در آن زمان آقایان به بنده ایراد گرفتند که که قرار نیست پرداختی های مردم افزایش یابد و بلکه افزایش درآمدهای پیش بینی شده از محل وصول مطالبات سال های قبل شهرداری تامین خواهد شد.

 

منتخب مردم در شورا با بیان اینکه متاسفانه هنوز یک ماه از آن جلسات نگذشته که سازمان میادین، اتوبوسرانی و الان هم تاکسیرانی اقدام به افزایش خدمات کرده اند و تعرفه های سال گذشته را افزایش داده اند از اعضاء کمیسیون خواست تا دقت بیشتری در رسیدگی این لایحه داشته باشند.

 

قلعه نوی همچنین از مدیر عامل سازان تاکسیرانی درخواست کرد که درآمد حاصله از محل افزایش تعرفه خدمات در تحقق بودجه سال ۹۴ را به کمیسیون ارائه نماید.

 

پس از اظهارات اعضاء تعرفه پیشنهادی کمیسیون توسط فواد سحابی مدیر عامل سازمان تاکسیرانی مطرح شد که اعضاء کمیسیون با افزایش تعدادی از این خدمات مخالفت کردند. اعضاء کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری در پایان با اصلاح لایحه تعرفه پیشنهادی موافقت کردند و برای تصمیم نهایی به صحن شورا ارسال کردند.

 

منبع: روابط عمومی شهرداری سبزوار/