نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت آل سعود این اشتباه را مرتکب شود و شیخ نمر را اعدام کند بداند که در سرنگونی دولت خود تسریع کرده است.

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار در ارتباط با صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط دولت آل سعود اظهار داشت: این رژیم جنایتکار چند باری است که این مطلب را بیان میکند و به نظر می رسد چیزی جز بازی با افکار عمومی نیست.

 

وی با بیان اینکه دنیا مانع از انجام چنین اقدامی توسط دولت ال سعود خواهد شد، افزود: اگر آل سعود این جنایت را مرتکب شده و شیخ نمر را اعدام کند، بداند که در سرنگونی دولت خود تسریع کرده است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انجام این اقدام لکه ننگ دیگری در کارنامه دولتی که است که بیش از چند ماه است که به کودک کشی دست زده است.

 

شیخ نمر باقر النمر متولد ۱۳۷۹ هجری قمری در عوامیه عربستان و مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است  او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد.

 

نخستین بازداشت شیخ نمر در می ۲۰۰۶ میلادی رخ داد. نیروهای امنیتی سعودی او را در بازگشت از بحرین و به دلیل مشارکت در همایشی بین‌المللی درباره قرآن کریم بازداشت کردند.

 

در اتهام شیخ نمر چنین آمد که «وی از حکومت عربستان خواسته است به وضعیت قبرستان بقیع رسیدگی کرده، مذهب تشیع را به رسمیت شناخته و شیوه‌های آموزشی و درسی (وهابی) کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند».

 

بازداشت دوم، در ۲۳ آگوست ۲۰۰۸ میلادی رخ داد. آیت الله شیخ نمر آل نمر در بیستم تیر ۱۳۹۲ در اثر حمله مسلحانه نیروهای امنیتی ربوده و به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

 

انتهای پیام/