نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معارف دین را باید با روش های مورد تایید شرع ترویج داد.

به گزارش بصیر سبزوار، حت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی سبزوار اظهار داشت: یکی از آسیب های عصر جدید این است که دین را به سلایق خود آراسته کنیم و به شیوه خود تبلیغ کنیم که هر گاه این عمل اتفاق افتاده دین به یک ضد ارزش تبدیل شده است.

 

وی با اشاره به این که باید دین را با روش هایی که مورد تایید قرآن است رواج دهیم بیان داشت: بالاترین زینت برای یک زن حجاب است و اینکه صدای آراسته او را مرد نامحرم نشنود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی شود با روشی غیر از قرآن در زنده نگاهداشتن عاشورا کوشید و حضرت زینب (س) با پیراستگی خود به قرآن و تعلیمات اسلام بود که توانست انقلاب عاشورا به سرمنزل مقصود برساند.

 

ابوترابی خاطر نشان کرد: ملت ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به سطح بالایی از بینش سیاسی رسیده اند و هریک صاحب نظران سیاسی هستند اما در مورد مباحث ارزشی های دینی باید تلاش کنیم تا از این آسیب ها خود را برهانیم.

 

نایب رئیس مجلس زنده نگه داشتن یاد شهدا را توام با زنده نگهداشتن منطق شهدا عنوان و بیان داشت: اگر میخواهیم یاد شهدا را زنده نگه داریم باید خود را به زینت منطق شهدا نیز بیاراییم.

 

وی تاکید کرد: برای انتقال مفاهیم انقلاب و ارزش های آن به نسل جوان آینده باید تجدید نظر جدی در رفتار خود داشته باشیم و به اصلاح خود بپردازیم.

 

عضو مجلس شورای اسلامی بیان داشت اولین ویژه گی انسان هایی که خدا آنان را دوست دارد گذشت و احسان است که این از ویژه گی های بارز شهدا بود.

 

ابوترابی با بیان اینکه شهدا در راه خدا استقامت کردند اظهار داشت: ادامه دادن راه شهدا یعنی به گونه ای حرکت کنیم که خدا مارا دوست بدارد وما نیز خدا را دوست داشته باشیم.

 

وی بیان داشت: امروزه اقتدار یمن از اقتدار ایران است و ایستادگی ملت های فلسطین و پیروزی مردم عراق از ایستادگی ها و پیروزی های ملت ایران نشئت گرفته شده است.

 

انتهای پیام/