نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم ثبات در بازار سبب ایجاد چالش های بزرگ در بخش صنعت شده است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فر اظهار داشت: چالش های اقتصادی ایجاد شده بخش صنعت را به باتلاقی برده است و نجات از این باتلاق فقط با کار سخت مدیران ممکن است.

 

وی ادامه داد: همزمان با هدفمندی یارانه ها مقرر شد که درصدی از افزایش قیمت در حامل های انرژی به بخش صنعت تزریق شود که علی رغم عدم این تخصیص ،افزایش قیمت این حامل ها بر این بخش نیز تحمیل شد.

 

سبحانی فر با اشاره به افزایش قیمت ارز تصریح کرد: این افزایش ناگهانی و چند برابری در قیمت ارز نیز تاثیر مخربی بر این حوزه گذاشت و برخی از کارگاهها را تا مرز تعطیلی کشاند.

 

وی رشد قارچ گونه برخی از موسسات اعتباری وپرداخت سودهای کلان و خارج از عرف را عاملی دیگربرای خروج سرمایه از حوزه صنعت و کارآفرینی دانست و تاکید کرد: اینگونه موسسات که برخی سودهای بالای ۳۵ درصد ارائه می کنند آفات بزرگی برای کشور به شمار می آیند.

 

سبحانی فر با بیان اینکه برخی تسهیلات اخذ شده را در خارج از کارگاهها صنعتی استفاده شده و بدون بازگشت مانده و برخی دیگر به خاطر عدم بازار فروش و رکود اقتصادی معوق مانده است که وظیفه شرعی است که برای نجات حوزه صنعت ین این دو تفکیک قائل شویم.

 

وی خاطر نشان کرد: برای بازگشت سرمایه به سمت بخش صنعت چاره ای جز اهش سود پول نداریم که ایمر باید به تدریج انجام گیرد.

 

انتهای پیام/