صبح دیروز(سه شنبه) جمعی از دانشجویان دافوس دانشگاه جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بازدیدهایشان از شهرهای مختلف از مراکز باستانی و تاریخی سبزوار بازدید به عمل آوردند.

به گزارش بصیر سبزوار، رئیس تیم  دانشجویان دافوس جنگ ارتش جمهوی اسلامی ایران در حاشیه بازدید از مراکز تاریخی سبزوار اظهار داشت:یکی از مسئلی که در آموزش های دافوس به دانشجویان این دوره ها آموزش داده می شود، بحث شناخت محیط  و عوامل موثر بر آن است.

 

سرهنگ حسین مسلمی با بیان اینکه این دانشجویان بعد از گذراندن دوره های عملی به مناطق مختلف کشور سفر می کنند، افزود: در این سفرها دانشجویان با  مسئولین، اقشار مختلف مردم، فرهنگ  و مسائل مرتبط با حوزه نظامی آشنا می شوند.

 

وی با اشاره به اینکه این بازدید های میدانی به صورت یک کتاب در خواهد آمد، ادامه داد: در طی این دوره دانشجویان برداشت های خوبی از مناطق مختلف داشته و مسائل را مورد بحث قرار می دهند.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی معرفی شهدای ارتش در شهرستان های کم جمعیت به نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی تصریح کرد: برخی از شهرها مانندسبزوار چون حضور ارتش به صورت ساختاری نیست نمیتوانیم بگوییم خطایی را انجام داده ایم.

 

مسلمی با بیان اینکه شهدای ارتش در سازمان ایثارگران ارتش مطالعه می شوند، بیان داشت: در شهرهایی که پادگان نظامی وجود ندارد نهاد مردمی پیش می رویم و با همکاری با سایر دستگاه های اجرایی این امر را به سرانجام می رسانیم.

 

انتهای پیام/