رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: جای تدبیر در برخی مسائل استان خراسان رضوی خالی است.

محمدرضا محسنی‌ثانی امشب در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی که با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و چیت چیان وزیر نیرو در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سهم استان خراسان رضوی از بودجه کل کشور با توجه به زائرپذیری این استان که سالانه میزبان ۲۵ میلیون زائر داخلی و ۲ میلیون زائر خارجی بوده بسیار ناچیز است.

 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مطالبات مردم باید برآورده شود، بیان کرد: سهم استان خراسان رضوی از منابع مالی باید درست در نظر گرفته شود اما در حال حاضر این مسئله رعایت نشده است.

 

محسنی‌ثانی با بیان اینکه بیشترین تردد جاده‌ای در استان خراسان رضوی صورت می‌گیرد، بیان کرد: چرا سهم استان خراسان رضوی از آزادراه‌ها باید حداکثر ۳۵ کیلومتر باشد در حالی که در برخی استان‌ها تمامی شهرستان‌هایش آزادراه دارند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیاری از فعالیت‌های استان در زمینه صنعت، معدن و سایر فعالیت‌ها به بخش خصوصی وابسته است اما متأسفانه عدم برنامه‌ریزی به صورتی بوده که مردم بار مالی را به دوش می‌کشند.

 

وی با انتقاد از اینکه جای تدبیر در برخی مسائل استان خراسان رضوی خالی است، خاطرنشان کرد: ما نمی‌گوییم بودجه خاصی برای ما اختصاص داده شود اما می‌گوییم این بودجه باید برنامه‌ریزی شود تا با عدالت کاستی‌ها برطرف شود.