وبلاگ روستای مهر نوشت: چند روز پیش با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در پیش روست و باید این مساجد غبارروبی شود و تحولی در مساجد روستا ایجاد شود؛ هیئت امنای مساجد روستا به همراه شوراهای روستا و دهیاری محترم تصمیم گرفتند که ضمن غبار روبی مساجد تحولی را در مساجد روستا ایجاد کنند. […]

وبلاگ روستای مهر نوشت:

چند روز پیش با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در پیش روست و باید این مساجد غبارروبی شود و تحولی در مساجد روستا ایجاد شود؛ هیئت امنای مساجد روستا به همراه شوراهای روستا و دهیاری محترم تصمیم گرفتند که ضمن غبار روبی مساجد تحولی را در مساجد روستا ایجاد کنند. با رایزنی هایی که توسط عزیزان در مشهد مقدس با مدیریت محترم فرش آستان قدس رضوی انجام شد و با مکاتبات فراوانی که صورت گرفت الحمد ا… با این موضوع موافقت شد که مدیریت آستان قدس رضوی با ۹۰ تخته فرش نو از مجموعه فرشهای حرم مطهر به مساجد روستا با توجه به اینکه مبالغی هم به این آستان جهت اخذ این فرشها داده شد صورت گرفت.

 

 

هیئت امنای مساجد روستا با شنیدن این خبر خوشایند تصمیم گرفتند تمامی فرشهای مساجد را به حسینیه انتقال و مقداری از پول آن را به حساب آستان قدس رضوی واریز نمایند. البته ناگفته نماند که این فرشها توسط یک فرد خبره قیمت گذاری شده و تعدادی از اهالی هم فرشهای مساجد را خریداری نمودند. و الباقی پول را جهت خرید موکت و استفاده کردن در مساجد خرج نمودند.

 

 

الحمدا… این کار عملی شد و به همت اهالی محترم  فرشهای مساجد روستا جمع آوری شد و موکت هایی که خریداری شده بود در مساجد پهن گردید و به همت دیگر عزیزان و با تلاش فراوان عزیزان در مشهد مقدس و هماهنگی هایی که صورت گرفته شد قرار بر این شد که روز پنچ شنبه ۹۴/۰۲/۱۰ که مصادف است با ۱۱ رجب المرجب و اینکه در ایام تولد آقا امیرالمومنین و روز مرد و پدر هستیم این کار صورت گیرد. که با همت عزیزان و همیاری اقا امام رضا(ع) و اقا امیرالمومنین(ع) توانستیم این فرشهایی که متبرک شده ی حرم مطهر رضوی و در قطعه ای از بهشت پهن گردیده و با کبوتران و قاصدانی که (خادمین) از حرم امام رضا(ع) جهت افتتاح این فرشها و پهن کردن آنها درمساجد روستا امده بودند باشیم. تمامی این کارها و برنامه ریزیها در روز مقرر انجام شد که با جمع کثیری از اهالی محترم و نهادها و ارگانهای دولتی روبه رو شد.

 

 

بالاخره مساجد روستا حال و هوای دیگری گرفت با پهن کردن این فرشها، مساجد روستا متحول شد ای کاش در این روزهای مبارک حال و هوای همه ی ما متحول بشه و هر موقع روی این فرشها نماز میخونیم کبوتر دلمون به حرم مطهر رضوی پر بکشه و همیشه یاد ائمه (ع) رو از خاطر نبریم.