معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به ابلاغ بخشنامه مغایر قانون دانشگاه آزاد برای محدود‌سازی فعالیت‌های بسیج دانشجویی، گفت: مسئولان دانشگاه آزاد چرایی محدود‌سازی فعالیت‌‌های بسیج دانشجویی را بیان نمی‌کنند.

سجاد ریحانی معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اظهار داشت: در آذر ماه سال گذشته (۱۳۹۳) دانشگاه آزاد بخشنامه‌‌ای را به واحد‌های خود ابلاغ کرد که در آن محدودیت‌هایی را برای فعالیت بسیج دانشجویی بوجود آورد که خلاف قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورایعالی انقلاب فرهنگی است.

وی گفت: محتوای کلی این بخشنامه که باعث محدودیت فعالیت‌های بسیج دانشجویی شده است، اینگونه است که بسیج دانشجویی باید زیر نظر دفتر فرهنگ قرار گیرد و تمامی فعالیت‌های آن در هیأت نظارت بر تشکل‌ها مجوز بگیرد که این موارد برخلاف قوانین مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی افزود: از زمان ابلاغ این بخشنامه غیرقانونی تلاش شد با تعامل این مشکل حل شود اما متأسفانه این موضوع تا امروز حل نشده و همچنان بسیج دانشجویی در واحدهای دانشگاه آزاد درگیر مصوبه‌ای غیرقانونی است.

ریحانی در ادامه گفت: متأسفانه بسیج دانشجویی که به دستور مستقیم امام خمینی (ره) شکل گرفته را در دانشگاه آزاد دچار محدودیت‌های بسیار کرده‌اند و فعالیت یک تشکل انقلابی را سخت کرده‌اند که کاملا مغایر قوانین مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی است.

معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه پیگیری های لازم برای رفع این محدودیت‌ها انجام خواهد گرفت، گفت: ما انتظار داشتیم در این مدتی که با مسئولان و رئیس دانشگاه آزاد مکاتبات صورت گرفت، این موضوع حل می‌شد اما متأسفانه تا امروز این اتفاق نیفتاده است.

وی تاکید کرد: مسئولان دانشگاه آزاد تا امروز چرایی این محدودسازی تشکل‌های ارزشی در واحدهای این دانشگاه را بیان نکرده‌اند.