نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش یکی از عوامل مهم پیشرفت جامعه است و نقش مهمی در توسعه اجتماعی است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار رمضانعلی سبحانی فر در مراسم افتتاحیه گرامی داشت هفته معلم با ارج نهادن مقام معلم شهید استاد مطهری بیان داشت: جامعه جهانی نگاه ویژه ای به جایگاه معلمین دارند و برنامه های طولانی مدت را برای ارتقا سطح کیفی در زمینه های مختلف به اجرا می گذارند.

 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش جز زیرساخت های کشور است تصریح کرد: در بودجه سال ۹۳ اعتبار این وزارت خانه ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد و باتوجه به نگاه ویژه دولت این اعتبار در سال ۹۴ به ۵۰ درصد افزایش ارتقاء پیدا کرد.

 

سبحانی فر خاطر نشان کرد: علی رغم برمشکلات مالی موجود درکشور اعتبار ۲۲ هزار میلیاردی وزارت آموزش و پرورش از محل هایی مانند پرداخت ۱۰درصد از افزایش مالیات ها و ۳هزار میلیارد اعتبار از نهاد های زیرنظر رهبری به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان عنوان کرد: این طرح منزلت شغلی معلمان را ارتقاء خواهد بخشید ولی در خصوص ارتقاء سطح معیشت ایراداتی برآن وارد است.

 

وی تاکید کرد: معتقدیم باید ارتقاء معیشت ومنزلت معلمان و فرهنگیان به صورت همزمان ومتوازن با هم انجام گیرد و اینکه معلم بتواند نقش اساسی خود در تربیت ایفا کند باید توجه ویژه ای به معیشت این قشر کرد.

 

انتهای پیام/