معاون فنی و شهرسازی شهرداری سبزوار گفت: عملیات اجرایی طول مسیر دسترسی از کمربند جنوب به محور توحید شهر و ادامه کمربند شمال غرب را تا پایان شش ماهه نخست سال ۹۴ به آغاز خواهیم کرد.

جعفر صائمی نسب با بیان این مطلب افزود: عملیات اجرایی ادامه کمربند شرق از محور قوچان تا محور توحید شهر بانام کمربند شمال شرق و شمال به ابعاد حدود ۲۱۰ متر پهنای باند کمربند، ۶۰ متر سواره رو، ۱۵۰ متر فضای سبز و حریم ها در دستور شهرداری است.

 

وی با بیان اینکه برابر طرح تفصیلی و رینگ محیطی شهر طول این مسیر ۴ هزار و ۵۰۰ متر خواهد بود، اظهار داشت: حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کار مشاور این طرح شهری خواهد بود.

 

صائمی نسب با بیان اینکه تملک ها از خود محور تا شمال شهرک جهاد آزادسازی شده است، گفت: مقداری از مستحدثات باقی مانده که اداره املاک شهرداری مذاکره و رایزنی ها را با مالکین این محدوده آغاز کرده است.

 

معاون فنی و شهرسازی شهرداری سبزوار همچنین تصریح کرد: از سمت غرب مسیر بلوار توحید شهر ( بلوار توحید تا امتداد رازی ۱۱) اراضی ملی، بدون مشکل است که طی هفته آینده فراخوان مشاور می شود و وی ملیات طراحی کل مسیر را انجام خواهد داد.

 

صائمی نسب ادامه داد: همزمان با طراحی مسیر از سوی مشاور با پیمانکار اجرایی هم عقد قراداد خواهد شد چرا که آغاز عملیات اجرایی منافاتی با طرح مشاور ندارد.

 

وی زیباسازی کمربندی، بهبود محیط و جلوگیری از رشد بی رویه حاشیه نشینی، کنترل و هدایت ترافیک وسایط نقلیه سنگین، طراحی و اجرای یک لایه شهری برابر ضوابط شهرسازی را از مزایای ایجاد رینگ محیطی شهر سبزوار بیان کرد.

 

منبع: روابط عمومی شهرداری سبزوار/