امام جمعه سبزوارگفت : وظیفه پلیس اجرای امر به معروف است .

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم است که متاسفانه در کشور بسیار غریب و مظلوم مانده اند.

 

وی با بیا ن اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای دو بعد احیا و اجرا است بیان کرد: عدم احیا آفتی است که بر جان امر به معروف است و وظیفه خانواده است که احیای امر به معروف را انجام دهد و پلیس نیز بعد از عمل به قانون امر به معروف را در جامعه اجرا کند.

 

ابراهیمی با انتقاد از ظاهر ناهنجار برخی از بانوان تصریح کرد: گاهی مشاهده می شود که این بانوان رفتارهایی غیر از رفتار یک زن مسلمان در جامعه انجام میدهند.

 

خطیب جمعه سبزوار با اشاره به روز جهانی کارگر خاطر نشان کرد: قسمت عمده برکاتی که امروز در کشور وجود دارد را مرهون تلاش تمام کارگران هستیم

 

وی با اشاره به روایت اسلامی در خصوص کار و کارگری عنوان کرد: در برخی از روایات برای کسی که با کار بدنی کسب روزی می کند ردیف هم ردیف انبیا در نظر گرفته شده است.

 

ابراهیمی با تبریک روز معلم بیان داشت: آموزش و پرورش مهم ترین دستگاه مولد در کشور است و باید به این نهاد بیشتر از گذشته اهمیت قائل شویم.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر انسان دارای علم و دانش باشد سرمایه خود را نیز در راه های بهتر به کار خواهد گرفت و در کمک شایانی به پیشرفت کشور خواهد شد.

 

امام جمعه سبزوار معلم را اصلی ترین رکن تربیت دانست و افزود: اگر معلمین نباشند علم تبدیل به عمل نخواهد شد.

 

وی همچنین با اشاره به هفته عقیدتی و سیاسی در سپاه و بسیج این روز را از کم نظیر ترین روزها در تقویم بیان کرد و بسیج را از برکات نظام جمهوری اسلامی دانست.

 

ابراهیمی عنوان کرد: ماه رجب ماهی است که رحمت درآن فرو میزد وباید از برکات فراوان این ماه استفاده برد و دعا کرد که شر استکبار جهانی ،وهابیت ،اسرائیل و تمامی دشمنان به خودشان بازگردد.

 

انتهای پیام/