معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: سال 94 سال کیفیت بخشی و توسعه کیفی در هنرستان ها توسط وزیر آموزش و پرورش اعلام شده است.

علی زرافشان در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار،اظهار داشت: ۴۱ درصد از دانش آموزان در حال حاظر دررشته های کار دانش مشغول به تحصیل هستند که این آمار نشان از موفقیت در کسب کمیت می باشد.

 

وی با بیان اینکه در حوزه کمیت موفقیت هایی را کسب کرده ایم تصریح کرد: ظرفیت های ایجاد شده در حوزه کمی باعث شده است تا مسئولین امر برآن شوند تا سطح کیفیت آموزش ها را ارتقا دهند.

 

زرافشان خاطرنشان کرد : در راستای کیفی سازی آموزش های فنی و حرفه ای ۲۶۰ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان ها در نظر گرفته شد که این رقم در بودجه سال ۹۴ به ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

 

معاون وزیر آموزش وپرورش دومین گام ارتقا کیفیت در هنرستان ها را کیفت بخشی به توانایی های دانش آموزان دانست و عنوان کرد: برگزاری مسابقاتی تحت عنوان علمی –مهارتی و علمی آموزشی با هدف ایجاد شوق و شور علمی وآموزشی در بین دانش آ موزان برگزار شده است که در هفته آینده مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد .

 

وی با اشاره به مشکلات بیکاری در جامعه بیان کرد: برنامه ریزی ها در مراحل بعد به گونه ای خواهد بود که از مراحل آموزش پار ارفراتر گذاشته ایم و زمینه را برای تولید و بازار فروش آماده خواهیم کرد.

 

زرافشان این اقدام را کمک به کارآفرین شدن دانش آموزان دانست وافزود: امیدواریم با این اقدام گامی در جهت تقویت تولید ملی  برداریم.

 

انتهای پیام/