مادر شهید احمد نظیف گفت: هرچه مسوولان بیشتر به جوانان اهمیت دهند آینده بهتری برای این کشور دیده خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزوار، مادر دانش آموز شهید احمد نظیف در همایش تجلیل از دانش آموزان طرح پراکنده شاهد اظهار داشت :مسوولین ما جوانان را در یابند.

 

 

وی بابیان این مطلب افزود:هرچه مسئولان بیشتر به جوانان اهمیت دهند آینده بهتری برای این کشور دیده خواهد شد.

 

 

مادر محترم شهید در ادامه با اشاره به خاطراتی از شهید نظیف گفت:شهید احمد نظیف با دستکاری شناسنامه اش سن خود را از ۱۰ سالگی به ۱۷ سالگی تغییر داد تا همانطوریکه خود گفت بتواند از ناموس و وطنش دفاع کند.

 

 

در پایان از دانش آموزان ممتاز طرح پراکنده شاهد و ایثارگر با حضور احمد مهری رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران سبزوار ، احمد یزدی دبیر ستاد شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش سبزوار ، و جمعی از مدیران سطح شهرستان تقدیر شد.

 

 

گفتنی است دهم تیرماه سال ۱۳۶۰ وقتی که دشمن بعثی از زمین و هوا کشورمان را بمباران می کرد دانش اموزی ۱۲ ساله از خطه سبزوار عازم جبهه های جنگ شد .

 

 

احمد نظیف خیلی زود به خیل شهدای جنگ پیوست ۲۵ روز بعد از حضورش در جبهه های جنگ در منطقه قلاویزان مهران بر اثر اصابت ترکش به گردنش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 

 

این شهید نوجوان قبل از انقلاب در جلسات مساجد و تظاهرات حضور فعالی داشت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مدتی در بسیج و جهاد فعالیت داشت.

 

 

در بخشی از وصیت نامه این شهید آمده: اکنون که آمریکای جنایتکار و شوروی تجاوزگر، کمر همت برای نابودی اسلام و انقلاب اسلامی بربسته اند و آتش فتنه به دامن دو کشور مسلمان انداخته اند، من در این برهه از زمان راه خود را شناخته و یافتم و راه علی اصغر(ع) و راه امام حسین (ع) را تا ایثار جان دنبال می کنم.

 

انتهای پیام/