نرم‌افزار اندروید «فصل خلوت» ویژه اعتکاف با بخش‌های متنوع جهت استفاده مجریان اعتکاف و معتکفین رونمایی شد.

در آستانه ولادت امیرالمومنین(علیه‌السلام) و ایام پر خیر و برکت اعتکاف، نرم افزار اندروید «فصل خلوت» ویژه برگزارکنندگان اعتکاف و معتکفین رونمایی شد. این نرم افزار می‌کوشد تا پاسخگوی همه نیازهای مجریان اعتکاف و معتکفین باشد.

نرم افزار «فصل خلوت» شامل بیانات رهبر انقلاب در مورد اعتکاف می‌باشد. همچنین در این نرم افزار از بیانات آیت‌الله مکارم شیرازی و جوادی آملی و سخنان حجج اسلام تکیه‌ای و پناهیان در مورد اعتکاف استفاده شده است.

از ویژگی‌های دیگر این برنامه ارائه اعمال ماه رجب و ایام‌البیض، از جمله سوره‌های اعمال ام‌داوود می‌باشد.


همچنین برای بهتر برگزارکردن مراسم اعتکاف نکات و تذکراتی در این نرم‌افزار آورده شده است که مورد استفاده برای مسئولان امر اعتکاف و معتکفین می‌باشد. از جمله ویژگی‌های این قسمت، برنامه روزانه است که یک شبانه‌روز را برای استفاده هرچه بیشتر معتکفین از وقت خود، تقسیم‌بندی کرده است.

 
موارد فوق به صورت آفلاین در نرم افزار قرار داده شده است. در این برنامه برای دسترسی راحت مخاطبین به سایر موارد مربوط به اعتکاف مواردی نیز به صورت آنلاین قرار گرفته شده است که شامل موارد زیر می‌باشد:

 

۱٫ احکام تصویری، صوتی و متنی(احکام تصویری شامل پنج کلیپ از سخنان حجت‌الاسلام فلاح‌زاده بوده که به صورت کامل و دقیق به بیان احکام اعتکاف پرداخته است؛ احکام صوتی شامل دو کلیپ بیان احکام می‌باشد؛ همچنین امکان خرید اینترنتی کتاب احکام اعتکاف در این قسمت مهیا است)

 
۲٫ منشوراتی از جمله کتاب، نشریه و متن (مورد استفاده مسئولان اعتکاف جهت تکثیر و پخش کردن آنها در اعتکاف)

 
۳٫ نواهای اعتکاف که شامل بخش‌های مختلفی از جمله مناجات با خدا، اعمال ام‌داوود، گلچین سخنرانی و … است. به کمک «نواهای اعتکاف» می‌توانید در مسجد خود «رادیو اعتکاف» را راه‌اندازی کنید.

 
۴٫ فیلم و کلیپ (این کلیپ‌‌های تصویری که شامل سخنرانی‌های آیت‌الله جوادی آملی و حجت‌الاسلام میرباقری می‌باشد که به بیان فلسفه و اهداف اعتکاف می‌پردازد؛ در بخش دیگر کلیپ‌های متنوع از تجربیات اعتکاف‌های سراسر کشور قرار دارد که می‌تواند الگوی مجریان اعتکاف قرار گیرد؛ همچنین کلیپ‌های متنوعی برای استفاده معتکفان مساجد در این قسمت قرار داده شده است)

 

۵٫ طرح‌های اعتکاف و مناسبت‌های ایام‌البیض جهت چاپ بر روی پوستر و بنر و فضاسازی مساجد محل برگزاری اعتکاف

 
۶٫ نمونه ژتون غذا و کارت شناسایی برای خدمت‌رسانی و مدیریت اعتکاف

 

۷٫ برنامه‌های جاوا و اندروید موبایل با موضوع اعتکاف

 

 

برای دریافت این نرم‌افزار که به همت جامعه ایمانی مشعر راه‌اندازی شده است، به پایگاه جامع محتوایی اعتکاف به نشانی www.etekaf.1542.org مراجعه فرمایید.