فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز برخی دشمنان منطقه‌ای اسلام و شیعه مثل عربستان خائن پا جای اسرائیل گذاشته‌اند.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز دشمنان ما و در راس آنها آمریکایی‌ها به قدرت عظیم انقلاب اسلامی، ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی پی برده و به آن تن داده‌اند.

ششمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه، “جشنواره باقرالعلوم”- یادواره پور سینا صبح امروز (هفتم اردیبهشت) با حضور سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، سرتیپ دوم پاسدار دکتر جعفر اصلانی فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و جمعی از مدیران، اساتید، دانشجویان و تلاش گران عرصه علمی و پژوهشی این دانشگاه در سالن همایش‌های صدرا برگزار شد.

فرمانده کل سپاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت اسلامی اظهار داشت: پیشرفت علمی باید اسلامی باشد در غیر این صورت فعالیت‌های ما در مسیر انقلاب اسلامی قرار ندارد.

وی افزود: دغدغه مشترک همه پاسداران و مومنین انقلابی پیشرفت انقلاب اسلامی به سمت آرمان ها و اهداف خود می باشد و یکی از عرصه‌های پاسداری از انقلاب اسلامی کمک به پیشبرد این اهداف است.

سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد:در این مقطع زمانی از حرکت انقلاب اسلامی عرصه‌ای که برای پیشرفت و کمک به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی می‌بایست دنبال کنیم جهاد علمی است.

وی دینی بودن و دینی ماندن، مردمی بودن، فراملی بودن و عدم وابستگی به شرق و غرب را از مهم‌ترین ویژگی های انقلاب اسلامی برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار داشت:دغدغه همه ما باید تلاش در جهت محقق ساختن پیش روندگی و پیش برندگی انقلاب اسلامی باشد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی تنها محدود به عرصه های داخلی نمی‌شود گفت:بعد فراملی انقلاب اسلامی با هدف ایجاد تمدن اسلامی در کنار پرداختن به ابعاد داخلی دنبال می‌شود.

وی با برشمردن چالش‌ها و مسائل پیش روی انقلاب اسلامی در طی ۴ دهه‌ی گذشته اظهار داشت: سلامت و امنیت دو الزام قطعی پیشرفت هر جامعه ای است که ما به برکت خون شهدا از آنها عبور کرده‌ایم اما این به معنی پایان کار نیست.

سرلشکر جعفری پیروزی انقلاب اسلامی، استقرار نظام و استحکام پایه‌های آن را مراحل اول و دوم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: امروز نوبت شاخ و برگ یافتن و گسترش انقلاب اسلامی و رسیدن به تمدن اسلامی است که حرکت جهادی لازمه دستیابی به این اهداف والا به شمار می‌رود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد واژه‌ای عام است و تمامی عرصه‌ها را شامل می‌شود گفت: حرکت جهادی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و سایر حوزه‌ها ما را به اهداف والای انقلاب اسلامی می‌رساند.

وی با بیان اینکه علوم ما باید اسلامی باشد ویژگی‌های جهاد علمی را برشمرد و گفت:داشتن نیت خالص و حرکت در راه خدا، تلاش و سخت کوشی همچنین آگاهی داشتن نسبت به مخالفت‌ها و موانع پیش رو از مهم ترین ویژگی‌های حرکت جهادی به شمار می‌رود.

سرلشکر جعفری با اشاره به سیستم‌ها، نظام‌ها و روش‌هایی که مانع توسعه‌ی علم و پژوهش می‌شوند گفت:در حرکت جهادی می‌بایست این مخالفت‌ها شناخته شده و با آنها مقابله شود و درصورتی که تلاشی در این راستا صورت نگیرد این حرکت جهاد گرانه محسوب نمی‌شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ابعاد بیرونی و درونی انقلاب اسلامی اظهار داشت:بعد بیرونی انقلاب اسلامی به خوبی در حال پیشرفت است و موتور محرک آن در خارج از کشور استکبار ستیزی می‌باشد که نقش مردم در این عرصه مقاومت و ایستادگی در برابر زور گویی های نظام سلطه است که خود جهادی خالصانه به شمار می‌رود.

وی افزود:امروز رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی در خارج از کشور نتیجه راهبری و هدایت رهبر معظم انقلاب و ایستادگی مردم است که هر روز شاهد تقویت ابعاد انقلاب اسلامی نیز هستیم.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه امروز دشمنان ما هم به قدرت عظیم انقلاب اسلامی پی برده و تن داده‌اند گفت: دشمنان ما امروز اقتدار انقلاب اسلامی را باور کرده‌اند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز آل سعود خائن، دقیقا پا جای پای اسرائیل و صهیونیست می‌گذارد با پیشرفت انقلاب اسلامی رفته رفته دست مخالفین رو می‌شود و دیگر کسی نمی‌تواند خود را پشت پرده نفاق پنهان کند.

وی تاکید کرد: امروز آل سعود با بی‌شرمی و وقاحت، ملتی را که به دنبال نفی نظام سلطه است، بمباران و قتل عام می‌کنند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه به دلیل ملاحظاتی که در برخی عرصه ها از گذشته داریم مسئولین ما در خصوص عربستان حرفی نمی زدند، تاکید کرد: حالا که این حملات صورت گرفته باید این ملاحظات برداشته شود، امروز آل سعود در معرض اضمحلال و سقوط است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: موج اول انقلاب اسلامی موجب فروپاشی کمونیسم شد و موج های بعدی ان شاالله سقوط ظلم‌های دیگر را در پی خواهد داشت.

سرلشکر جعفری با اظهار تاسف از اینکه برخی پیشرفت را بدون پسوند اسلامی بودن یا با الگوهای غربی می‌دانند گفت: این پیشرفت، پیشرفت ناقصی است.

وی همدلی ملت های منطقه با انقلاب اسلامی را اتفاق بزرگی دانسته و تصریح کرد: چه کسی تصور می کرد که عراقی که روزی تحت سلطه‌ی حاکمی جنایتکار بود امروز متحد و همدل ایران شود این بُعد بیرونی انقلاب است که می بایست ابعاد داخلی نیز به موازات بُعد بیرونی پیشرفت کند تا تحقق اسلامی محقق شود.

فرمانده کل سپاه در پایان با تقدیر از تلاش گران عرصه علم و پژوهش اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با مدیریت دکتر اصلانی توفیقات ارزنده ای را در عرصه های مدیریتی، علمی، پزشکی و فناوری سپاه و انقلاب اسلامی به دست آورده که جای تقدیر دارد.

در پایان این مراسم برگزیدگان و دارندگان امتیاز برتر پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با اهدای لوح یادبود جشنواره و هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع: مهر/