رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار از رفع تصرف بیش از ۵۶ هزار متر مربع از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

حسن عابدی‌پور با اشاره به رفع تصرفات از ۵۶ هزار و ۱۰۰ مترمربع از اراضی ملی در این شهرستان در سال گذشته اظهار داشت: این میزان اراضی توسط متعرضان به حریم اراضی غصب شده بود که با اجرای قانون و تلاش صورت گرفته، توانستیم حکم رفع تصرفات این اراضی را از مراجع قضایی کسب کنیم.

 

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای حراست از اراضی ملی و احقاق حقوق بیت‌المال صورت گرفته است، تصریح کرد: در همین راستا ده‌ها پرونده قضایی در محاکم دادگستری از متصرفان و متهمان تشکیل شد و احکام لازم نیز در ارتباط با آنها صادر شده است.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی سبزوار به هیچ عنوان مجوزی در زمینه تصرف اراضی ملی توسط افراد صادر نمی‌کند، ادامه داد: در راستای مبارزه با متصرفان اراضی اکیپ‌های گشت نظارت در اراضی در سطح شهرستان تشکیل و به صورت شبانه‌روزی به نظارت از این اراضی می‌پردازند.

 

وی با اشاره به تلاش‌های اداره راه و شهرسازی سبزوار در زمینه کاهش میزات تلفات جاده‌ای در سال گذشته نیز ادامه داد: خوشبختانه با تلاش صورت گرفته در سال گذشته شاهد کاهش ۱۶.۱۴ درصدی میزان تلفات رانندگی در سطح محورهای مواصلاتی روستایی و بین شهری بوده‌ایم.

 

منبع: فارس/