معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:امنیت غذایی یعنی دسترسی تمام افزاد جامعه در تمام طول عمرشان برای داشتن زندگی سالم می باشد.

به گزارش بصیر سبزوار، سید جمال میرموسوی اظهار داشت: هفته سلامت نماد تبلور همه دستگاه های مسئول و تاثیر گذار در امر سلامت شهرستان است.

 

وی با بیان اینکه شعار هفته سلامت امسال ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است، افزود: امنیت غذایی یعنی دسترسی تمام افزاد جامعه در تمام طول عمرشان  برای داشتن زندگی سالم می باشد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: درآمد خانواده و داشتن تغذیه در خانواده ها از مهمترین دلایل داشتن امنیت غذایی است.

 

میرموسوی با اشاره به اینکه امنیت غذایی زمانی حاصل می شود که همه برای داشتن آن تلاش کنند، ادامه داد: تولید و واردات محصولات مناسب و سیاست گذاری کلان در رسیدن به امنیت غذایی بسیار مهم خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه در بحث تغذیه توجه لازم را نداریم، بیان داشت: استفاده از فست فود  و غذای آماده بسیار تاثیر گذار در بحث سلامت فرد است.

 

این مسئول در انتها یادآور شد: اگر انسانی تغذیه مناسب داشته باشد و از دخانیات نیز استفاده نکند، می تواند تا ۱۰ سال از عمر خویش را افزایش دهد.

 

انتهای پیام/