رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار: آمار بیماری های قلبی و عروقی سبزوار 8در بالاتر از میانگین کشوری است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار علیرضا مسلم در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته سلامت در محل بیمارستان حشمتیه سبزوار با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که جامعه امروز با آن مواجه شده است را شیوع بیماری عهای غیر واگیر مانندبیماری های مربوط به قلبی و عروقی است اظهار داشت: متاسفانه شسبزوار در این مقوله ۸در صد از میانگین کشوری نیز بالاتر است.

وی ادامه داد:مهم ترین عاما در بروز اینگونه بیماری ها داشتن عادات نامناسب غذایی است که متاسفانه در بسیاری از خانواده ها به دلیل مشغله های کاری و مصرف غذاهایی که با سلامت انسان رابطه معکوس دارند به وجود آمده است.

 

مسلم تصریح کرد: گسنره حوزه سلامت بسیار وسیع بوده و برای ارتقاءشاخص های این حوزه در زندگی مردم نیاز به تعاما و برنامه ریزی با دیگر نهاد های مرتبط داریم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد: در حوزه سلامت شهرستان حرکات مثبت و سازنده انجام شده که به علت طولانی مدت بودن پروژه ها هنوز آثار آن توسط مردم مشاهده نشده است.

 

وی با شاره به اجرای طرح تحول سلامت عنوان کرد: خوشبختانه در پی اجرای این طرح پرداختی از جیب توسط مردم ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده و از ۶۰ درصد به حدود ۴۲ درصد رسیده است.

 

گفتنی است نمایشگاه هفته سلامت به مدت ۳روز از ۵ اردیبهشت ماه در محل بیمارستان حشمتیه برای علاقمندان دایر است.

 

مدیر اجرایی نمایشگاه عنوان کرد: این نمایشگاه با دارابودن ۱۳ غرفه در حوزه های دستا.ردهای آموزشی و تحقیقات ،فرهنگی و واحد پیوند اعضا در دو شیفت صبح ساعت ۹ الی ۱۲ و عصر ۱۶ الی ۲۱ در اختیار بازدید کنندگان قراردارد.

 

مهدی سلمانیان هدف از برگزاری نمایشگاه را معرفی محصولات ایمن در حوزه غذا و دارو بیان کرد و ادامه داد: مشاوره ای دارویی و بهداشت محیط در این نمایشگاهنیز به بازدیدکنندگان ارائه داده خواهد شد.

انتهای پیام/