در این مدتی که شهرداری در ششتمد فعالیت داشته، کسانی که تجربه و کارآمدی لازم را نداشته‌اند، آمده و ضربه‌های زیادی به مردم شهر زده‌اند و خسارات زیادی به بار آورده‌اند.

رمضانعلی ثباتی مقدم، امام جمعه شهر ششتمد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهر گفت: «وظیفه قانونی شوراها، انتخاب شهردار است، اما وظیفه دیگری هم دارند و آن پیگیری مطالبات به حق مردم از دولت است.»

 

 

وی ضمن اشاره به روز ۹ اردیبهشت که به نام روز شوراها نام نهاده شده، گفت: «وظیفه و حق شما به عنوان نماینده مردم، انتخاب شهردار و استیضاح و سؤال از او است. بنده به عنوان امام جمعه در هیچ عزل و نصبی دخالت نکرده و نخواهم کرد. اما اگر ببینم نیاز است جایی از حق مردم دفاع کنم، دفاع خواهم کرد.»

 

 

خطیب جمعه ششتمد افزود: «در معرفی شهردار، دنبال نیروی توانمند و کارآمد و متعهد بگردید. این شهر از دست آدم‌های بی تجربه خسارات فراوانی را تحمل کرده. در این مدتی که شهرداری در ششتمد فعالیت داشته، کسانی که تجربه و کارآمدی لازم را نداشته‌اند، آمده و ضربه‌های زیادی به مردم شهر زده‌اند و خسارات زیادی به بار آورده‌اند. لذا امانت را به دست اهلش بسپارید.»

 

 

ثباتی مقدم با اشاره به نیروهای متعهد و تحصیلکرده در خود منطقه افزود: «اگر نیروی تحصیلکرده، با تجربه و کارآمد بومی بود که بهتر، اگر هم نبود، غیر بومی متعهد و با تجربه را در این مسئولیت مهم بگذارید.»

 
وی در پایان با اشاره به نیاز به همکاری مردم با این نهاد گفت: «توسعه بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نخواهد بود. هر دو طرف باید در این مسأله نقش داشته باشند.»

 

منبع: رصد/