مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «دولت نهم و رژیم صهیونیستی» را با موضوع واکاوی رابطه دولت محمود احمدی‌نژاد با اسرائیل منتشر کرد.

به گزارش نسیم جوین هادی عباس آباد عربی  مولف کتاب نگارستان  معین الدین جوینی  در این مورد گفت:  انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در جدیدترین اثر خود کتاب «دولت نهم و رژیم صهیونیستی» تألیف مهدی فرداد پور ( عباس ابادی)را منتشر کرد که در آن تحولات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم اشغالگر قدس و راهبردهای سیاست خارجی دولت نهم و نیز سیاست‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی بعد از روی کار آمدن دولت نهم مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

این کتاب دارای پنج فصل است که درفصل اول با عنوان «مبانی نظری» ابتدا به بررسی برخی از مهم ترین نظریه های مطرح شده در عرصه روابط بین‌الملل همچون آرمان گرایی، واقع گرایی و سازنده گرایی پرداخته و سپس به بررسی ادبیات موجود در عرص سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخته است و در آن مساله شکل‌گیری و تقویت گروه‌های مقاومت و مناسبات ایران و رژیم صهیونیستی در دولت های سازندگی و اصلاحات واکاوی می شود.

 

 

در فصل سوم این کتاب سیاست‌های منطقه‌ای اسرائیل تا قبل از روی کار آمدن دولت نهم مورد توجه قرار گرفته است. دراین زمینه باتوجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران تاثیرات مستقیمی بر سیاست‌های منطقه‌ای اسرائیل داشته است به بررسی تاثیر آن بر سیاست‌های منطقه ای اسرائیل و بعد از آن سیاست‌های منطقه ای اسرائیل در دوره زمانی ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۵ پرداخته شده است.

 

 

این کتاب در فصل چهارم به بررسی راهبردهای سیاست خارجی دولت نهم توجه نشان داده و به بررسی دیدگاه‌های دولت نهم در مورد هولوکاست و دلیل تشکیک در موضوع هولوکاست و نیز سیاست های دولت نهم را در زمینه پرونده هسته‌ای ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

بررسی سیاست‌های منطقه ای اسرائیل بعد از دولت نهم نیز در فصل پنج این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است. دراین فصل ابتدا به بررسی حمله اسرائیل به حزب الله لبنان در پی بوجود آمدن تغییرات در خاورمیانه متاثر از سیاست تهاجمی دولت نهم پرداخته شده و پس از آن به بررسی حمله اسرائیل به نوار غزه و تبعات این اقدامات توجه ناشن داده شده است و در ادامه نیز به بررسی روابط ترکیه و اسرائیل پرداخته شده است و اثر کیفیت این روابط را به عنوان عاملی در سیاست های منطقه ای اسرائیل مورد کنکاش قرار گرفته است.

 

 

«دولت نهم و رژیم صهیونیستی» در شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و ۲۸۳ صفحه و به قیمت ۸۰.۰۰۰ ریال به نویسندگی مهدی فرداد پور ( عباس آباد عربی)   در فروردین ماه سال جاری منتشر شده است