اولين كارگروه آب با همكاري شركت آب و فاضلاب شهري و آموزش و پرورش سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار؛ رییس اداره بهره بردای آب شرکت آبفای شهری در سخنانی سال جاری را سال بحران آب در سبزوار عنوان کرد.

 
مهندس حسن پژوهان مهر در جمع اعضای  این کارگروه  با بیان این مطلب افزود: مصرف بی رویه آب در قسمت های مختلف خانگی، خطر بحران آب را در تابستان پیش رو بسیار زیاد کرده است.

 
وی ادامه داد: در صورتی که شهروندان تنها ۱۰درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند؛ این بحران به پایان خواهد رسید.

 
حسن پژوهان مهر فرهنگ سازی در این زمینه را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش به عنوان رکن فرهنگ در کشور در این خصوص نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

 
وی برپایی نمایشگاه های آب توسط مدارس را خاطر نشان کرد و گفت: این نمایشگاه ها نقش مهمی در تبین جایگاه آب، خطرات ناشی از کمبود آب و مشکلات آن را بیان می کند.

 
معاون هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز در سخنانی فرهنگ سازی را عاملی برای بازدارندگی عنوان کرد و گفت: باید این فرهنگ سازی از مدارس آغاز شود.

 
علی اسلامی افزود: در اولین گام فرهنگ سازی باید اهداف کارگروه آب توسط برگزاری همایش مدیران و تبیین آن انجام شود.

 
وی انعقاد تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و آب و فاضلاب را در خصوص درست مصرف کردن آب را یادآور شد و گفت: در این تفاهم نامه می توان مواردی همچون استفاده از فضاهای تبلیغاتی مدارس، برگزاری جُنگ شادی با محوریت کمبود آب، ایجاد فرهنگ سازی در مدارس برای استفاده از آب و تداوم جلسات کارگروه و برپایی نمایشگاه آب را در نظر داشت.

 
در این جلسه؛ مدیران حاضر دیدگاه های خود از جمله برگزاری هفته دفاع از آب و نامگذاری آن با عناوین مختلف، پخش تیزرهای تبلیغاتی در خصوص کمبود آب در سبزوار، جداسازی آب شرب از آب شستشو، درنظر گرفتن مشوق هایی برای مشترکان کم مصرف،جریمه خاطیان و افرادی که اقدام به شست و شوی درب منازل و یا خودروهای خود با استفاده از آب شرب شهری دارند و همچنین برپایی نمایشگاه آب با همکاری دانش آموزان را مطرح کردند.