ادعای عربستان مبنی بر توقف حملات نظامی به یمن به دلیل "تحقق اهداف"، در حالی است که ایران بعدازظهر امروز پیش بینی کرد که حملات نظامی عربستان به یمن در ساعات آینده متوقف شود.

کشورهای عضو ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی بعد از بیست و هفت روز تجاوز به یمن پایان عملیات تجاوز عربستان به یمن را اعلام کردند.

عربستان سعودی شامگاه سه شنبه اعلام کرد که عملیات موسوم به “توفان قاطعیت” علیه یمن را متوقف کرد.

عربستان مدعی شد که دلیل توقف این عملیات، “تحقق اهداف” تعیین شده است.

ائتلاف عربستان همچنین اعلام کرد که عملیات جدیدی را تحت عنوان “بازگرداندن امید” آغاز می کند.

تجاوز جنگنده‌های ائتلاف عربستان به مناطق مختلف یمن که از ۲۶ مارس آغاز شده بود، شمار قابل توجهی کشته و مجروح برجا گذاشت.

گزارشهای بین المللی حاکی است که در این حملات تجاوزکارانه حدود ۹۵۰ نفر کشته و سه هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شده اند.

این آمار شامل قربانیانی که اجساد آنان به بیمارستانها نرسیده است، نمی شود.

از سوی دیگر منابع یمنی اعلام کردند که طی حملات ۲ روز گذشته جنگنده های ائتلاف عربستان به مناطق مختلف این کشور، ۹۸ نفر کشته و ۹۴۶ نفر مجروح شدند.

در حمله دیروز به صنعا، حدود ۵۰ تن کشته شدند.

وزارت دفاع یمن همچنین از کشته شدن ۱۴ نفر در جریان بمباران یک بازار و یک شهرک مسکونی در منطقه “حرض” در شمال یمن خبر داد.

به دلیل هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی و تأسیسات شهری و زیرساختها در این حملات تجاوزکارانه، شمار قابل توجهی از این قربانیان زن و یا کودک هستند.

* پیش بینی معاون وزیر خارجه کشورمان درباره توقف جنگ علیه یمن

ادعای عربستان مبنی بر توقف حملات نظامی به یمن به دلیل “تحقق اهداف”، در حالی است که “حسین امیرعبداللهیان” معاون عربی – آفریقایی وزیر خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز پیش بینی کرد که “حملات نظامی عربستان سعودی به یمن در ساعات آینده متوقف شود “.

خبرگزاری صدا و سیما در همین رابطه تأکید کرد که ” امیر عبداللهیان”  در آغاز  نشست سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران ،‌سوئیس و سوریه اظهار داشت: “تحولات یمن یکی از موضوعاتی است که دستگاه دیپلماسی کشورمان به آن توجه دارد و خوش بین هستیم که در ساعات آینده در پیرو مجموع تلاش هایی که شده است شاهد توقف حملات نظامی به یمن باشیم .”

وی اضافه کرد : ما خوشبینیم که در ساعات آینده شاهد آن باشیم که گروه های مختلف یمنی بر سر میز مذاکره گرد آیند و برای تقویت روند سیاسی در این کشور تلاش کنند .

امیرعبداللهیان در پایان ابراز امیدواری کرد خوش بینی در خصوص توقف حملات نظامی به یمن در ساعات آینده به نتایج روشن و مشخصی برسد .

منبع: العالم