شهردار سبزوار: قول می دهم با این تغییرات و جابجایی ها شاهد جهش در توسعه خدمات رسانی شهرداری سبزوار به مردم باشیم.

، شهردار سبزوار با پایان زمان احکام  یک ساله مدیران شهرداری برخی تغییرات و جابجایی ها را در جهت بهبود وضعیت فعالیت های شهرداری اعمال کرد.

 

 

محمد علی طالبی از آغاز سال ۹۳ زمام اداره امور مدیریت شهری را بر عهده گرفت و در ابتدای مدیریت خود با تعیین فرصتی چند ماهه، به مدیران و کارکنان شهرداری سبزوار اجازه داد تا قابلیت ها و توان هماهنگی خود، در راستای خدمت بی حاشیه به شهروندان را به اثبات برسانند.

940129-جابجایی مدیران شهرداری سبزوار (2)

وی سپس با تحمیل محدودیت های خود خواسته به خود و بدون جذب هیچ نیرویی به بدنه مدیریتی و کارکنان شهرداری تلاش کرد تا از طریق فعال سازی و هدایت ظرفیت های درونی شهرداری امور را به پیش ببرد و لذا به جابجایی هایی در مناصب مدیریتی و از درون افراد موجود در شهرداری پرداخت.

 

 

احکام یک ساله شهردار برای مدیران منصوبش در شهرداری مرکزی و مناطق دو گانه هم حکایت از فرصت آزمون و اثباتی مجدد برای آنان داشت. فرصتی که با پایان آن طالبی را متقاعد به تغییراتی درونی و جابجایی نیروها کرد.

 

 

شهردار سبزوار امروز جابجایی های محدودی در معاونت فنی و شهرسازی، معاونت اجتماعی و فرهنگی و ریاست شهرداری منطقه ۲ سبزوار انجام داد.

 

 

وی جعفر صائمی نسب، قائم مقام و سخنگوی خود را که گویا از نظر استان و از نظر چارت تشکیلاتی نمی توانست اجازه امضا به گونه گذشته را داشته باشد، سرپرست معاونت فنی و شهرسازی و جانشین حسین دولت آبادی در این معاونت کرد. معاونتی که به اعتقاد برخی به توقفگاه طرح های شهرداری سبزوار تبدیل شده بود.

 

 

طالبی همچنین جعفر درخشانفر، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری سبزوار را نیز که پیگیر تشکیل و تصویب مباحث قانونی این معاونت تازه تاسیس بود، به عنوان سرپرست شهرداری منطقه ۲ و جایگزین غلامرضا میرچولی کرد. به نظر می رسد میرچولی که در دوران سرپرستی شش ماه خود بر شهرداری کارنامه قابل قبولی از خود ارائه نداده است، از نظر شهردار به عنوان مسئول هماهنگی امور معاونت ها و سازمان های شهرداری می تواند بهتر عمل کند.

940129-جابجایی مدیران شهرداری سبزوار (1)

شهردار سبزوار در مراسم معارفه و تکریم این مدیران گفت: همانطوری که مدیران وظیفه نگهداشت سازمان را به عهده دارند وظیفه بهبود آن را نیز عهده‌دار هستند. جابجایی در برخی حوزه‌ها به منظور بهبود وضعیت خدمات و تسریع اجرای برنامه‌ها اجتناب‌ناپذیر و طبیعی است و استفاده از افکار، اندیشه‌ها، برنامه‌ها و نیروهای جدید به منظور ایجاد تحول لازمه مدیریت است.

 

 

وی میزان موفقت در انجام تحول در سازمان ها را با میزان مشارکت مدیران در این زمینه و  مقدار هم دلی و همراهی مدیران و کارکنان در چارچوب سازمان مرتبط دانست و با اشاره به تغییرات ۵ درصدی و جابجایی های حداکثر ۲۰ درصدی که طی یک سال گذشته در بدنه مدیریتی شهرداری ایجاد کرده است گفت: ارزیابی بنده از این جابجایی ها مثبت است و قول می دهم با این تغییرات و جابجایی ها شاهد جهش در توسعه خدمات رسانی شهرداری سبزوار به مردم باشیم.

 

 

به نظر می رسد طالبی به رغم ناملایمات موجود و برخی بی مهری ها از درون و بیرون سازمان شهرداری و با توجه به طبیعت تغییر در مجموعه ها که در برابر آن مقاومت ایجاد می شود و همچنین محدودیت های خود خواسته از قبیل قناعت به داشته های نیروی انسانی شهرداری سبزوار و عدم تزریق نیروی نخبگانی در امور اجرایی از بیرون سازمان اما توانسته است تا حد امکان به مدیریت حواشی پرداخته و با فعال کردن تدریجی ظرفیت های شهرداری سبزوار با استفاده از جابجایی های حساب شده مدیران و کارکنان، فرصت هر گونه بهانه گیری را از دوستان نامهربان بگیرد.

 

 

باید منتظر ماند و دید طالبی در دومین سال ریاستش بر شهرداری، دیگر چه ظرافت هایی در آستین مدیریتی خود برای تحقق وعده هایش دارد.

 

منبع: رصد/