رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هفته دولت را زمان بهره برداری از بیمارستان حشمتیه اعلام کرد.

به گزارش بصیر سبزوار،علیرضا مسلم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۹۶ درصد از عملیات عمرانی این بیمارستان به پایان رسیده است اظهار داشت: شهریور ماه سال جاری و همز مان با هفته دولت این بیمارستان نیز به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: تاکنون ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این بیمارستان تخصیص یافته و برای اتمام عملیات عمرانی نیاز به ۳و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با توجه به خروج این بیمارستان از ردیف بودجه در سال ۹۴ این اعتبار از بودجه داخلی دانشگاه تامین خواهد شد.

 

مسلم با اشاره به قول وزیر بهداشت در جهت تامین بودجه تجهیزات بیمارستان خاطر نشان کرد: مهم ترین مشکلی که برای راه اندازی بیمارستان با آن روبرو خواهیم بود تامین نیروی انسانی مورد نیاز در بیمارسان خواهد بود.

 

وی با انتقاد از طرح ابتدایی بیمارستان تصریح کرد: متاسفانه درطرح ابتدایی نواقصی وجود داشت و هیچ گونه اریشی برای تخت ها در بیمارستان وجود نداشته و بیمارستان بر مبنای طرح یک بیمارستان عمومی ساخته شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به ایجاد مشکلات اجتماعی بعد از افتتاح بیمارستان خاطر نشان کرد: برابر پیش بینی ها بعد از راه اندازی بیمارستان روزانه در حدود ۷۰۰مراجعه به بخش درمانگاه های وجود خواهد داشت و این امر با توجه به ترافیک خیابان های اطراف ساختمان های در حال ساخت در این خیابان تبدیل به معضل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/