رئیس شبکه بهداشت سبزوار از برگزاری 35 عنوان برنامه همزمان با هفته سلامت خبر داد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار میر موسوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با هفته سلامت و در راستای شعار غذای سالم از مزرعه تا سفره مانند برگزاری کارگروه تغذیه و امنیت غذایی برگزاری شورای اداری و برپایی نمایشگاه این هفته در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به نقش موثر خانه های بهداشت در افزایش سطح کیفی بهداشت خانواده بیان داشت:با افتتاح ۶ خانه بهداشت روستایی در روستاهای حوزه دانشگاه علوم پزشکی نیز در سال ۹۴ گستره این مراکز کامل خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: این خانه های بهداشت در حال حاضر نیز مشغول به خدمت رسانی می باشند که برخی از آن ها به صورت استیجاری بوده ودر انتها این طرح در بنای آنها نیز در تملک دولت قرار خواهد گرفت.

 

میرموسوی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت ارائه خدمات بهداشتی در مناطق حاشیه شهر دو پایگاه سلامت نیز در این مناطق آغاز به کار خواهند کرد.

 

رئیس شبکه بهداشت سبزوار همچنین از تجهیز آزمایشگاه این مرکز و مراکز خوشاب و داورزن خبر داد و اظهار امیدواری کرد: از این پس آزمایش های مربوط به ازدواج نیز در شهرستان های خوشاب و داورزن انجام گیرد.

 

وی همچنین با بیان اشاره به وجود ۳۷ مرکز بهداشتی درمانی افزود: خوشبختانه و با تلاش های همه جانبه مشکل پزشک برای این مراکز مرتفع شده و در برخی از مراکز ۲پزشک حضور دارند.

 

میرموسوی ادامه داد: اقلام دارویی تحت پوشش در مراکز بهداشتی از ۲۷۰به ۴۳۶ قلم افزایش پیداکرده و تقریبا تمامی داروهای مورد نیاز تامین شده است.

 

انتهای پیام/