فرمانده لشکر 77 ثامن الائمه خراسان گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از هر جهت آمادگی دارد تا اگر موردی در منطقه پیش بیاید در برابر آن مقابله کند.

امیر سرتیپ دوم رضا آذریان در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار اظهارداشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل معاونت جهاد خودکفایی با هدف ساخت تجهیزات نظامی در سطح راهبردی در رده های چهارگانه ارتش به وجود آمده و دراین مدت دستاوردهای مناسبی را داشته است.

 

وی ادامه داد: انجام برخی از رزمایشات انجام شده با سلاح هایی که توسط متخصصین داخلی ابداع شده است، اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی را به رخ دشمنان ایران اسلامی کشیده  و این پیام به آنها رسیده که تمامی حرکات آنان در منطقه زیرنظر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

 

امیر آذریان ادامه داد: تجهیزات نظامی ایران هیچ تهدیدی برای منطقه نخواهد بود و با قدرت توان تامین امنیت کشورهای منطقه را نیز داریم.

 

فرمانده لشکر پیروز ۷۷ ثامن الائمه خراسان خاطر نشان کرد: در حال حاضر کل وضعیت نیروهای فرامنطقه ای تحت کنترل نیروهای مسلح ایران است و تمامی تحرکات در منطقه مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به برخی از اظهار نظرها پیرامون مسائل هسته ای و نظارت از مراکز نظامی ایران توسط برخی از کشورها تاکید کرد: به هیچ کشور و نهادی اجازه سرکشی و بازدید از هیچ مرکز نظامی را نخواهیم داد.

 

آذریان با بیان اینکه  این مسائل بهانه تراشی هایی است که کشورهای ۵+۱ در جهت اتلاف وقت انجام می دهند، ادامه داد: از تیم هسته ای می خواهیم تا با قدرت تا نتیجه مطلوب ایران به کار خود ادامه دهد.

 

وی با اشاره به برخی از تهدیدها نظیر گزینه های روی میز رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد: این گزینه ها تا ابد روی میز خواهد ماند زیرا هیچ قدرتی توان حمله به ایران را نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/