فرمانده لشکر 77 ثامن الائمه خراسان گفت: امروزه نعمت امنیت و ولایت را مدیون نظام جمهوری اسلامی هستیم.

به گزارش بصیر سبزوار،امیر سرتیپ دوم رضا آزیان در جمع نمازگزارن سبزواری به مناسبت فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی با تبریک این روز اظهار داشت: پس از پیروز انقلاب اسلامی و با توجه به وضعیت سیاسی کشور برخی در ابتدا نغمه انحلال ارتش را سر دادند که امام خمینی(ره) با شناخت خود از این اتفاق شوم جلوگیری کردند.

 

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند کسانی که نغمه انحلال ارتش را سر می دهند منافق هستند، تصریح کرد: در زمان ابتدای انقلاب ارتش ،سپاه پاسداران و بسیج نقش موثری در سرکوب ضد انقلاب ایفا کردند.

 

آزریان ادامه داد: بعد از جنگ تحمیلی و دفاع از مرزهای کشور ارتش جمهوری اسلامی با شعار دفاع همچنان باقی است دست به ساخت تجهیزات نظامی مورد نیاز برای دفاع ازکشور زده است.

 

فرمانده لشکر ۷۷ثامن الائمه خراسان خاطر نشان کرد: ناوشکن جماران یکی از تجهیزاتی است که به دست رهبر معظم انقلاب به آب افتاد و در این سالها مایه اقتدار و تثبیت قدرت ما در منطقه بوده است.

 

این یادگار دفاع مقدس با بیان اینکه نیروهای مسلح همیشه باید آماده باشند، افزود: خوشبختانه در این سالها یک گام از نقشه های دشمن پیش بوده ایم و این نشان از هوشیاری نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران دارد.

 

وی به جنگ های نیابتی که توسط برخی از کشورها در همسایگی ما انجام می شود اشاره کرد و بیان داشت: در یک مقطع از زمان فرمانده نیروی زمینی ارتش با حضور در مرزهای غربی به متجاوزین به کشورعراق خط قرمز ایران را ۴۰ کیلومتری مرز عنوان کرده بود.

 

انتهای پیام