جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی در محل سالن جلسات فرمانداری سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار، فرماندار سبزوار در این جلسه اظهار داشت: آینده آب موضوع مهمی است که باید به جد مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

 

احمد برادران با بیان اینکه باید به دنبال راه کار مناسبی در جهت رفع این مشکل باشیم، افزود: بیشترین آب مصرفی در بخش کشاورزی مور بهره برداری قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به موضوع سلامت مردم در بهره وری آب های کشاورزی، تصریح کرد: می توانیم با برگزاری نشست هایی از تجربیات و نظرات خود مصرف کنندگان به خصوص در حوزه های روستایی بهره مند شویم.

 

در ادامه این جلسه مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: پروژه آبیاری سطحی شرکت تعاونی روستایی افسر در سال ۹۱ شروع و در تیر ماه سال ۹۳ تکمیل شده است.

 

جواد ایزدیان با بیان اینکه این پروه روستاهای دولت آباد و علی آباد بخش مرکزی سبزوار را تحت پوشش گرفته است، ادامه داد: این طرح در ۵۰۰ هکتار و در سه قطعه با ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب از پاییز سال زیر کشت رفته است.

 

وی با اشاره به اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال آغاز شده است، بیان داشت: از این مقدار ۷۷۰ میلیون تومان بلاعوض و ۳۳۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی بوده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار خاطر نشان کرد: این شرکت تعاونی ۸۰۰ نفر عضو دارد که در مرحله اول مشارکت ۴۰۰ میلیون تومان و تا امروز قریب به دو میلیارد تومان آورده اعضا می باشد.

 

انتهای پیام/