استاندار خراسان رضوی گفت: در سال گذشته بالغ بر 16 میلیارد ریال برای بر طرف کردن مشکلات عشایری استان اختصاص یافته است.

 

به گزارش بصیر سبزوار علی رضا رشیدیان در جمع خبرنگاران با اشاره به خشک سالی و کم آبی سال گذشته اظهار داشت: تامین ۳۵ هزار تن علوفه رایگان و ۶ هزار تانکر آب برای آبرسانی به دام های عشایر در دستور کار قرار گرفت تا کمی از مشکلات این جامعه را کاهش دهیم.

 

وی جامعه عشایری و روستایی را جامعه مولد و اثر گذار دانست و افزود: نظام جمهوری اسلامی که ادامه دهنده راه انبیاست برای حفظ و تقویت این مجموعه تلاش خواهد کرد.

 

رشیدیان تصریح کرد: استانداری منحصر به خیابان ها و مرکز استان نیست و تمام طول و عرض جغرافیایی استان را در بر خواهد گرفت و هر شهروند در هرنقطه از استان حق دارد از امکانات رفاهی و… بهره مند شود.

 

استاندار خراسان رضوی با اشاره افزایش ۲۳ درصدی نزولات آسمانی نسبت به دوره یک ساله گذشته بیان داشت: این مقدار باران نیز کفایت کمبود های آب استان را انجام نمی دهد ومردم همچنان باید صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند.

 

وی به نیاز مردم روستا و عشایر به بیمه های سلامت و درمانی اشاره کرد گفت: طرح بیمه روستاییان و عشایر با مبلغی برابر ۲۵۸ هزار تومان سالانه برای هر نفر ،افراد را تحت حمایت بیمه ای قرار خواهد داد و تا کنون از جمعیت یک میلیون تفری بالغ بر ۸۵۰نفر دفترچه این خدمات بیمه را دریافت کرده اند.

 

رشیدیان با بیان اینکه یک میلیون راه ترمیم و۲۴۰ کیلومتر راه روستایی احداث شده است ادامه داد: ۶۰۰کیلومتر جاده غیر استاندارد در استان وجود دارد ترمیم کردن ان در مدت کوتا قابل انجام نیست.

 

انتهای پیام/