استاندار خراسان رضوی گفت: هم دلی و هم زبانی نوشدارویی است که کشور را از پیچ راهبردی که با آن مواجه است به سلامت عبور خواهد داد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار، علیرضا رشیدیان در جلسه بررسی مشکلات شهرستان داورزن اظهار داشت: رهبری با دیدی که نسبت به مسائل داخلی و بین المللی دارند هرساله سند راهبردی کشور را در قالب شعار سال مطرح می کنند وهمگان باید برای اعتلای نظام از این نقشه راه پیروی کنند.

 

وی با حساس دانستن موقعیت ایران در صحنه بین المللی ادامه داد: جهت گیری و نوع حرکت ما توسط مقام معظم رهبری مشخص شده و تمام کسانی که معتقد به نظام و ولایت فقیه هستند باید با استفاده از این منطق برای عبور ایران از پیچ راهبردی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش تاریخی داورزن در ایجاد اولین حکومت شیعی در موقعیت کنونی شهرستان را دارای ظرفیت های مناسبی برای پیشرفت و توسعه متوازن دانست.

 

رشیدیان موقیعت خوب شهرستان را در حوزه های کشاورزی ،دامداری ومعدن را ظرفیت های مناسب برای ایجاد توسعه در داورزن عنوان کرد و تصریح کرد: امیدواریم حلقه صنعت تکمیل کننده این مجموعه شود.

 

وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۱۰ میلیئن نفر زائر و گردشگر وارد استان شده اند افزود: بخش اعظمی از این زائران از جاده و از طریق داورزن به عنوان پیشانی و دروازه استان وارد استان شده اند.

 

رشیدیان با اشاره به افزایش بیش از ۷۰ درصدی بودجه شهرستان در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ ادامه داد: باید این افزایش همچنان ادامه پیدا کند تا به پویایی و توسعه یافتگی شهرستان کمک کند.

 

استاندار خراسان رضوی با تاکید براستقرار ادارات دولتی در شهرستان بیان داشت: با توجه به نوپا بودن شهرستان هنوز بسیاری از ادارت در شهرستان استقرار نیافته اند که می طلبد مدیران کل با همتی دو چندان در جهت این مهم تلاش کنند و از افراد مازاد در شهرستان های هم جوار نیز برای تامین نیرو لازم کمک بگیرند.

 

رشیدیان همچنین اظهار امیدواری کرد: با اختصاص بودجه مرکز درمان بستر داورزن و تا پایان سال این مرکز با داشتن پزشک مقیم افتتاح شود.

 

انتهای پیام/