رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان سبزوار از کاهش ۲۸ درصدی حوادث کار در سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ خبر داد.

عقیل مختاری با اشاره به وقوع ۱۱۲ مورد حادثه کاری در سال۹۲ افزود: سال گذشته ۸۰ مورد حادثه در محیط های کاری این شهرستان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه آمار فوتی ناشی از حوادث در محیط های کاری این شهرستان نیز در این مدت کاهش داشته است، افزود: حوادث کاری منجر به فوت در سال ۹۲ هشت حادثه و در سال گذشته دو مورد بوده است.

وی بیشترین حوادث کاری این شهرستان را در کارگاههای ساختمانی عنوان کرد و افزود: ۵۶ درصد حوادث محیط های کاری سال گذشته سبزوار در کارگاههای ساختمانی رخ داده است.

رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: حوادث ساختمانی این شهرستان هم در سال گذشته ۱۵ درصد در مقایسه با سال ۹۲ کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: بازرسان این اداره طی سال ۹۳ به منظور حفظ و صیانت از نیروی کار و جلوگیری از بروز حوادث از یکهزار و ۴۸۲ کارگاه در سطح این شهرستان بازدید کرده اند.

مختاری با بیان اینکه طی این بازدیدها نقاط ضعف و مشکلات و کاستی های مشاهده شده، گفت: در زمینه ایمنی کار ابلاغ و جهت رفع مشکلات پیگیری های زیادی شده است.

 

منبع: ایرنا/