رئیس اتاق اصناف سبزوار گفت: اجرای نادرست این قانون ارزش افزوده سبب شده تا برخی از صنوف با مشکلات جدی روبه‌رو شوند.

فخرالدین فتاحی در نشست تخصصی فعالان بخش اقتصادی در سبزوار با بیان اینکه امروز کشور نیازمند همراهی و همدلی بخش خصوصی و فعالان بخش اقتصادی با دولت است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خودشان به مسئله اقتصادی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود کشور به خوبی اشاره کردند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که توانایی کمک کردن به دولت در زمینه اقتصادی را دارد،؛ اصناف و بازاریان هستند تصریح کرد: یکی از کارهایی که اصناف می‌توانند در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی انجام دهند مسئله ترویج کالاهای ایرانی و داخلی است که این مسئله از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است.

رئیس اتاق اصناف سبزوار با بیان اینکه وابستگی کشور در برخی موارد سبب شده تا دولت‌های استکباری در زمان‌های مختلف فشارهای اقتصادی را به کشور وارد کنند، ادامه داد: توجه به بخش خصوصی، کارآفرینان، اصناف و تولیدکنندگان به عنوان مهم‌ترین بازوان اقتصادی کشور در افزایش تولیدات داخلی، کیفیت‌بخشی این محصولات و ترویج و فروش آن در بازار داخلی موثر است.

فتاحی با بیان اینکه امروز کالاهای داخلی از کیفیت خوبی برای عرضه در بازار مصرف برخوردار است، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ استفاده مردم از کالای ایرانی و تولیدات داخلی همواره مورد توجه اصناف و بازاریان بوده است.

رئیس اتاق اصناف سبزوار با بیان اینکه برخی قوانین سبب شده تا امروز اصناف و بازاریان با مشکلات مختلفی در حوزه کسب و کار روبه‌رو شوند یادآور شد: یکی از مشکلات مسئله اجرای قانون ارزش افزوده است که متاسفانه در برخی موارد شاهد اجرای نادرست آن توسط مجریان هستیم.

فتاحی با بیان اینکه اجرای نادرست این قانون سبب شده تا برخی از صنوف با مشکلات جدی روبه‌رو باشند، یادآور شد: یکی از بخش‌های صنفی که در این زمینه دارای مشکلات متعددی شده صنف طلافروش‌ها است.

وی با اشاره به اینکه اصناف از همان ابتدای انقلاب در کنار دولت و نظام قرار گرفته‌اند،‌ عنوان کرد: امروز دولت باید با تقویت بازار و کاهش تورم، به رونق اقتصادی در کشور کمک کند تا بازاریان به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کشور متضرر از رکود بازار و مسائل اقتصادی نشوند.

فتاحی با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های اتاق اصناف سبزوار پیگیری برای توزیع و فروش کالاهای ایرانی و تولیدات داخلی در شهرستان است، عنوان کرد: در این زمینه جلسات مختلفی با سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار شده تا با فرهنگ‌سازی بین مردم به سمت توزیع و فروش این کالاها در جامعه برویم.

 

منبع: فارس/