شورای شهر سبزوار با افزایش قیمت بلیط اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی درون شهری سبزوار موافقت کرد.

قیمت بلیط اتوبوس های درون شهری سبزوار تا پیش از این ۳۰۰۰ ریال بود که با تصویب شورای شهر این مبلغ به ۳۵۰۰ ریال افزایش یافت.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سبزوار در توجیه این افزایش قیمت گفت: طبق روال هر ساله در ابتدای هر سال قیمت بلیط اتوبوس ها افزایش پیدا می کند. از آنجا که قیمت تمام شده حمل هر مسافر برای سازمان ۸۰۰ تومان است و با توجه به این نکته که در کنار سهم یک سومی دولت و سهم یک سومی شهرداری در پرداخت هزینه بلیط ،مردم و مسافران باید یک سوم باقی مانده را پرداخت کنند لذا قیمت بلیط را ۳۵۰۰ ریال پیشنهاد دادیم.

مهدی فوجی، عضو شورای اسلامی شهر سبزوار و رئیس کمیسیون شورا با تشکیک جدی در هزینه تمام شده اعلام شده و اظهارات ریاست سازمان اتوبوسرانی شهرداری سبزوار در نحوه تعیین قیمت بلیط، تنها کسی بود که به مخالفت با افزایش بهای بلیط اتوبوس های درون شهری سخن گفت.

لازم به ذکر است رئیس سازمان اتوبوسرانی سبزوار در اظهاراتی عجیب مدعی شد ۳۵ تا ۴۰ درصد مسافران اتوبوسهای شرکت اتوبوسرانی سبزوار بلیط پرداخت نمی کنند.

۱۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی سبزوار اضافه می‌شود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سبزوار از اضافه شدن ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی این شهر تا سه ماهه نخست سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، حسین دولت آبادی با اعلام این خبر افزود: با تحویل آنها، این اتوبوس‌های جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی به کار گرفته خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دولتی و خصوصی درون شهری و برون شهری در سطح شهر سبزوار در حال ارائه خدمات به مسافران هستند، اشهار داشت: ۶۰ دستگاه اتوبوس ما مجهز به سیستم هوشمند کارت بلیط هستند که با بهای ۳۵۰ تومان به شهروندان سبزواری ارائه خدمات می دهند.

دولت آبادی با یادآوری این مهم که عمر متوسط ناوگان حمل و نقل سبزوار ۷ و نیم سال است، گفت: براساس جدول تعیین شده توسط وزارت کشور عمر مفید اتوبوس های درون شهری ۱۰ سال در نظر گرفته شده که این نشان می دهد ما در ۳ سال آینده با ناوگان اتوبوسی اسقاطی مواجه ایم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سبزوار ادامه داد: با افزوده شدن اتوبوس های جدید عمر متوسط ناوگان ما به ۵ سال کاهش می یابد اما باید تلاش ها بر نوسازی ناوگان ادامه داشته باشد.

دولت آبادی در ادامه نوسازی و خصوصی سازی ناوگان اتوبوسرانی را از اولویت کاری سال ۹۴ این سازمان بیان کرد و از افزایش خطوط خصوصی ناوگان اتوبوسرانی از ۳ به ۶ خط تا پایان سال جاری خبر داد.

وی همچنین با بیان اینکه شرکت‌های خصوصی بازوان اتوبوسرانی هستند، تصریح کرد: وظیفه ما این است که برای توسعه و رشد و پویایی سیستم حمل نقل شهری از انها حمایت کنیم چرا که اقدامات آنها درآمد بیشتر برای سازمان و کیفیت بالاتری را در ارائه خدمات به مسافران درون شهری دارد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سبزوار با بیان اینکه براساس بودجه تلفیقی مصوب شورا بودجه سازمان اتوبوسرانی در سال جاری حدود ۱۶ میلیارد تومان تعیین شده است، گفت: بودجه سازمان به سه بخش یعنی تحقق بودجه از طریق سازمان اتوبوسرانی، کمک های شهرداری و دولتی منوط می شود که تلاش ما تحقق یک سوم بودجه محول بر سازمان با تلاش پرسنل خدوم این سازمان است.
وی تصریح کرد: سال گذشته تنها ۳۵ درصد از بودجه تعهدی به ما عملی شد که امیدواریم امسال این مهم افزایش داشته باشد و ما در پیایان سال به تحقق کل بودجه پیش بینی شده نزدیک شده باشیم.

دولت آبادی ابراز امیدواری کرد: در سال همدلی و همزبانی با تلاش مضاعف ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان سبزواری بیش از گذشته ادامه داشته باشد.

 

منبع: رصد/