10 تشکل دانشجویی دانشگاههای خراسان رضوی روز شنبه با صدور بیانیه ای تجاوز عربستان سعودی به یمن را محکوم کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: حملات سبوعانه ائتلافی از دولتهای به ظاهر اسلامی به رهبری آل سعود و جنایات این ائتلاف در قبال مردم مظلوم یمن، قلب هر مسلمان و انسانی را به درد می آورد.

 

 

بیانیه مزبور می افزاید: مردم مظلوم یمن امروز بهای قیام خود و دیگر ملتهای اسلامی در برابر استبداد را می پردازند و استکبار جهانی در راس آن آمریکا به وسیله دولتهای دست نشانده خود در منطقه بر سر مظلومین می کوبد تا در مسیر تحولات مردمی اخلال ایجاد کند.

 

 

در ادامه این بیانیه آمده است: حمله به خاک یک کشور به بهانه تضمین امنیت در آینده و دفاع از یک طرف دعوای سیاسی داخلی، بدون شک محکوم است و ترکیب متجاوزین و حامیان آنان پرده از نیاتشان برداشته و موجب رسوایی شده است.
تشکل های مزبور در این بیانیه افزوده اند: دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار اسلام در دنیای امروز و بر اساس دستورات صریح اسلامی باید از تمام ابزارهای معقول و مشروع خود برای خاموشی آتش این فتنه در میان مسلمین و حمایت از مردم یمن استفاده کند و به یاری پروردگار در این راه از پشتیبانی ملت مسلمان ایران و نصرت غیبی خداوند بهره مند خواهد بود.

 

 

در ادامه بیانیه آمده است: دولتهای حاکم در کشورهای عربی، علی الخصوص عربستان باید بدانند با تجاوز غیرقانونی خود برای کشتار مسلمین به جای مبارزه با رژیم اشغالگر قدس، در واقع شاخه ای را می برند که خود بر آن نشسته اند و هر روز در میان امت اسلام منفورتر می شوند و آل سعود آگاه باشد که این تجاوزها حتی به نفع حیات کوتاه و ننگین حکومتش نیز نخواهد بود.

 

 

این بیانیه می افزاید: سازمانهای بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد که هدف اصلی شان تامین صلح در چنین مواقعی است، با کوتاهی در اجرای ماموریت اصیل خود هر روز کم اعتبارتر می شوند لذا بهتر است این سازمانها نیز پیش از لطمه زدن بیشتر به اعتبار خود در کنار مردم یمن قرار گیرند تا بخشی از تقصیرات گذشته آنها جبران شود و عمل به وظایف حساس بین المللی در چنین شرایطی اهمیتی حیاتی دارد.

 

 

بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، بسیج دانشجویی دانشکده منتظری مشهد، بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه منتظری مشهد، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار این بیانیه را امضا کرده اند.

 

 

عربستان سعودی از ششم فروردین، تجاوز گسترده به خاک یمن را با حمله هوایی به آن کشور آغاز کرد.

 

 

در تجاوز نظامی هواپیماهای سعودی و همپیمانانش به خاک یمن به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری آن کشور، تاکنون شمار زیادی ازغیرنظامیان از جمله زنان و کودکان جان باخته اند.

 

 

در این تجاوز گسترده، جنگنده های۱۰ کشور عربی از جمله کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (به جز عمان) و آمریکا، جنگنده های ارتش عربستان را در حمله به یمن همراهی می کنند.

 

 

منبع: ایرنا/