به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامي،مستند رنج عشق درمحل اداره ارشاد اسلامی سبزوار اكران گردید.

به گزارش بصیر سبزوار، مدیر کانون بسیج هنرمندان سبزوار اظهار داشت: به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی، مستند رنج عشق درمحل نگارخانه امیر شاهی اداره ارشاد اسلامی سبزوار اکران گردید.

 

 

مهدی احمدی افزود: این مستند در ارتباط با زندگی هنری استاد حسین ماستیانی و در ۲۳ دقیقه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برای نمایش در همایش نکوداشت هنرمند انقلاب اسلامی تولید شده است.

 

 

وی با اشاره  به اینکه بعد از اکران این مستند  نقد و بررسی گردید، ادامه داد: میهمان ویژه این برنامه استاد ماستیانی بوده است.

 

 

محمد حسین ماستیانی ۱۳۲۳ نقاش، خطاط، طراح و مجسمه ساز

 

 

از دوران کودکی توجه و علاقه خاصی به کارهای هنری را در خود احساس کردم و در مقابل آثار هنری پای گریز نداشتم چه شکل و چه صدا و ناخودآگاهی در حلقه توجهش میخکوب می شدم و این همان صدا و نگاه آشنایی بود که مرا از عوان کوچکی بدین باغ می خواند.

 

 

در دوران ابتدایی نشانه ها اظهار می شد یعنی از درون به بیرون قوه به فعل خودنمایی می کرد در خطاطی، نقاشی، درودگری،فلزکاری، دکور، گریم و روزنامه های دیواری

 

 

کارگاه آهنگری خودم ساخته بودم و انبردست های کوچک به اندازه تقریبی ۸ سانت می ساختم و به رفیقانم هدیه می دادم.

 

 

در انجمن خانه و مدرسه هم در نمایشنامه ها شرکت می کردم و هم دکور صحنه می ساختم.

 

 

دوران دبیرستان در مسابقات نقاشی سبزوار و شهر اول شدم. همکاری با روزنامه های دیواری و گروه های نمایشی جهت گریم و دکور و کاپیتان تیم والیبال بودم. بعداز دوران دبیرستان اقدام به گشایش کارگاه هنری تبلیغاتی در سطح شهر کردم که کارهای تبلیغاتی دوایر دولتی بویژه شهرداری در مورد المان های شهری و طراحی اب نماها و میادین با من بود و همچنین درخواست های هنری و تبلیغاتی شهروندان، گریم و دکور نمایشنامه ها اجرایی در شهر به عهده می گرفتم.کشیدن چند پلاکارت به ابعاد ۲×۴ جهت استودیو عصر طلایی و استودیو میثاقیه که از طرف استودیو میثاقیه مرحوم ساموئل خاچکیان دعوت به تهران شدم ولی به دلایلی نپذیرفتم.در اول انقلاب اقدام به کشیدن چند (پنج) پرده بزرگ به ابعاد ۴×۷ از حضرت امام، مرحوم طالقانی، دکتر علی شریعتی، جهاد سازندگی، بنیاد شهید کردم که چند سالی در میادین سبزوار جلوه گری می کرد.

 

 

همکاری با امور تربیتی کلاس های هنری و تدریس هنر برای معلمان هنر و داوری مسابقات طراحی نقاشی آموزشگاه های سبزوار و همچنین کلاس فوق برنامه نقاشی دبیرستانهای دخترانه و پسرانه دعوت جهت داوری در فستیوال هنری دانش آموزان کشور (اصفهان، کرمانشاه، مشهد، منتظریه تهران) دعوت به عنوان مربی در اردو های رامسر، تدریس واحد هنر دانشگاه آزاد اسلامی، تدریس واحد هنر مربیان هنر تربیت معلم علامه طباطبایی، بازنگری متن های نمایشنامه در صورت پیشنهاد، بازنگری نمایشنامه تولدی دیگر از ۲۰ دقیقه به نیم ساعت و از نیم ساعت به ۱ ساعت جهت شرکت در جشنواره تئاتر عروسکی تالار وحدت با ساخت دکور و ۱۸عدد ماسک، اجرا در (باکو و آلمان)

 

 

مجسمه اولین تجربه من ساخت سر گلی به روایت سرهای دسته جات عزاداری در سن ۱۱ سالگی

 

 

ساخت مجسمه حاج ملاهادی سبزواری به ارتفاع چهار متر به مناسبت دویستمین سال تولد ایشان سال ۱۳۷۲،

 

 

تندیس مادر با فرزند در ارتفاع ۲ متر سال۱۳۷۴

 

 

۷تندیس سربداران هر یک به ارتفاع ۴ متر،

 

 

تندیس دکتر علی شریعتی به ارتفاع ۵ متر نصب در مزینان زادگاهش،

 

 

ساخت سهراب سوار بر اسب شهر ششتمد

 

 

و  ۵۰ کار حجمی از سردیس، مانکن، مجسمه در سبزوار و سرار کشور  که بزرگترینش مادر با دو فرزند به ارتفاع ۷ متر نصب شده در مشهد مقدس میدان مادر،

 

 

۱۲ سردیس برنزی برای دوازده دانشگاه سراسر کشور حضرت امام ، شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید چمران، فردوسی، بوعلی سینا، علامه طباطبایی، امیرکبیر، محقق اردبیلی، رازی، خواجه نصیرالدین طوسی،محمدتقی شریعتی