معاون فرماندار داورزن از سفر استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات شهرستان نبود ناحیه صنعتی در این منطقه است که سبب شده تا نتوانیم سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در شهرستان جذب کنیم.

علیرضا عبداللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه استاندار خراسان رضوی روز سه‌شنبه هفته جاری به شهرستان داورزن سفر می‌کند، اظهار داشت: در این سفر مشکلات شهرستان در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌‌گیرد.

 

* یکی از مشکلات شهرستان نبود ناحیه صنعتی در این منطقه است

 

وی با تشریح برنامه سفر استاندار به شهرستان داورزن، تصریح کرد: بازدید از مرکز درمان بستر داورزن از برنامه‌های سفر استاندار به شهرستان است و نشست تخصصی بررسی مشکلات شهرستان نیز با حضور وی برگزار می‌شود.

 

عبداللهی با بیان اینکه مشکلات شهر داورزن به سه حوزه عمرانی، فرهنگی، استقرار ادارات و اقتصادی تقسیم می‌شود، یادآور شد: یکی از مشکلات شهرستان نبود ناحیه صنعتی در این منطقه است که سبب شده تا نتوانیم سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در شهرستان جذب کنیم.

 

وی با بیان اینکه نبود ناحیه صنعتی سبب شده تا شهرستان از داشتن کارخانه محروم شود، خاطرنشان کرد: در سفر استاندار این مشکل با حضور مدیرکل صنعت و معدن خراسان رضوی و نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

معاون فرماندار داورزن با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم شهر داورزن تغییر این شهرستان از منطقه کمتر توسعه یافته به توسعه یافته است، ادامه داد: این مسئله سبب شده تا اعتبارات ویژه مناطق محروم و توجهاتی که دولت به این مناطق دارد، شامل حال شهرستان نشود.

 

* نبود نمایندگی ادارات در منطقه داورزن

 

وی با بیان اینکه از دیگر مشکلات شهر داورزن مسئله آسفالت راه‌های روستایی است، عنوان کرد: آبرسانی به روستاهای ساروق، زردکوهی و کایک، بازنگری طرح‌های هادی روستایی و حل مشکلات کشاورزان با منابع طبیعی، ایجاد بندهای خاکی برای مقابله با سیلاب‌ها از مشکلات روستایی است که در این سفر بررسی می‌شود.

 

وی با اشاره به مسئله استقرار ادارات در شهرستان نیز یادآور شد: یکی از دغدغه‌های مهم ما در منطقه داورزن نبود نمایندگی ادارات و یا خود اداره است که سبب بروز مشکلات مهمی برای مردم منطقه شده است.

 

عبداللهی با بیان اینکه از بین اداراتی که در شهرستان دارای نمایندگی نیستند، هفت اداره دارای اولویت مهم هستند، خاطرنشان کرد: هلال احمر، نیروی مقاومت بسیج، فرماندهی انتظامی، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، ناحیه صنعتی و ارتقای اداراتی مانند برق، آب و گاز از اولویت‌هایی است که در این نشست تخصصی و با حضور استاندار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: استاندار پس از سفر به داورزن به مناطق عشایری در منطقه چاه تلخ در بخش روداب سبزوار و سپس به شهرستان بردسکن سفر می‌کند.