بعد از گذشت 8 ماه از آغاز به کار شهریاران محله در سطح شهر سبزوار هنوز نه تنها خبری از افتتاح 30 شهریار محله نشده است بلکه خبرهایی مبنی بر عدم موافقت شورای اسلامی شهر با اجرای سراسری این طرح در سبزوار شنیده میشود.

به گزارش بصیر سبزوار، دکتر طالبی در سوم شهوریور ماه ۱۳۹۳ در حاشیه افتتاح نخستین شهریار محله در منطقه کلاته سیفر این شهرستان با بیان اینکه مشارکت‌های مردمی سبب همدلی و همبستگی بین مردم و مسئولان و تسهیل شدن روند فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری می‌شود، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در شهرداری سعی شده تا هرآنچه که مربوط به درآمدهای محله‌هاست با نظر اعضای انجمن و شهریار محله صرف آبادانی و توسعه همان محله‌ها شود.

 

وی با بیان اینکه شهرداری نیز از درآمدهای خود درصدی را در قالب طرح‌های پیشنهادی به محله‌ها اختصاص می‌دهد، افزود: در بودجه سال آینده شهرداری سبزوار علاوه بر اختصاص اعتبارات به محله‌ها، اختصاص اعتبارات برای توسعه محلات نیز در بودجه دیده می‌شود.

 

طالبی بابیان اینکه در هفته دولت بیش از هفت شهریار محله افتتاح می‌شود، افزود: تا پایان امسال این تعداد به ۳۰ شهریار محله می‌رسد.

 

شهردار سبزوار با بیان اینکه شهریار هر محله همکاران ما در حوزه شهری هستند، افزود: انتظار ما از مجموعه فرمانداری و مدیریت سیاسی شهرستان این است که این عزیزان را به مدیران اجرایی شهری معرفی کند تا آنها نیز بتوانند با همکاری ادارات مشکلاتشان را حل کنند.

 

فردای همان روز یعنی در چهارم شهریور ماه خبری مبنی بر اعــلام اسـامـی هـفت شهـریـار مـحـلـه سـبزوار بر روی پورتال شهرداری سبزوار قرار گرفت و این شهریاران به صورت آزمایشی کار خود را در محله های مذکور آغاز کردند.

 

بعد از گذشت ۸ ماه از آغاز به کار شهریاران محله در سطح شهر سبزوار هنوز نه تنها خبری از افتتاح ۳۰ شهریار محله نشده است بلکه خبرهایی مبنی بر عدم موافقت شورای اسلامی شهر با اجرای سراسری این طرح در سبزوار شنیده میشود.

 

به طوری که بعد از ماه ها فعالیت شهریاران محله و تلاش برای ایجاد بسترسازی و اعتماد بین مردم محله های سطح شهر به ناگاه این حرکت از سوی مسئولین امر متوقف گردید و دلیل اینکار را هم مخالفت شورای اسلامی شهر با ادامه این طرح بیان میکردند.

 

با بررسی سخنان شهردار سبزوار و همکارانشان در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری به این میرسیم که مشارکت مردم در امور جاری زندگی شهری نه تنها نمی تواند خللی در کار شهر وارد کند بلکه بسیار دلسوزانه تر این امور پیگیری خواهد شد.

 

سابقه این حرکات در چند سال اخیر شهرداری سبزوار  که شهر زندگی را از یک ابزار تنبیهی به یک وسیله تشویق مردم تبدیل کرده اند بسیار مثمر ثمر در پرداخت عوارض توسط شهروندان عزیز سبزواری بوده است.

 

حال سوال اینجاست که طرح ها و پروژه هایی که بیشتر جنبه اجتماعی داشته و در جهت مشارکت مردم در جهت امور توسعه شهر برنامه ریزی گردیده است، چرا باید مورد مخالفت شورای اسلامی قرار بگیرد؟؟؟؟؟

انتهای پیام/